• یکشنبه ۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۲
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-197-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تخریب 2اثر تاریخی در میامی

تخریب قلعه صفوی عباس‌آباد برای توسعه مسجد!/ یک خانه تاریخی در فرومد خیابان شد+عکس

باز هم صدای خسته و غمبار "رضویان" مسئول نمایندگی میراث‌‌فرهنگی، صنايع‌دستي و گردشگري شهرستان میامی و این بار تخریب بافت ارزشمند عباس آباد و فرومد.

مسئول نمایندگی میراث‌‌فرهنگی، صنايع‌دستي و گردشگري شهرستان میامی از تخریب بافت ارزشمند دو روستای تاریخی عباس آباد و فرومد گلایه کرد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، محمد صادق رضویان اظهار کرد: هنوز یک ماه از خبر یادگار نویسی بر  پیکر کاروانسرای صفوی میامی نگذشته که این بار خبر از تخریب بافت دو منطقه ارزشمند در میامی به این نمایندگی اطلاع داده شده است.

وی ادامه داد: در حالی که مردم و مسئولان در سایر کشورها به حفظ و مرمت بناهای تاریخی بها می‌دهند، متاسفانه در اینجا هر بار باید شاهد تخریب بخشی از یادگار گذشتگان بر اثر ناآگاهی عده ای قلیل باشیم.

مسئول نمایندگی میراث‌‌فرهنگی، صنايع‌دستي و گردشگري شهرستان میامی گفت: متاسفانه این بار از یک طرف خانه قدیمی واجد ارزش تاریخی در روستای فرومد که یکی از بهترین مکان‌ها برای تبدیل شدن به اقامتگاه بوم گردی بود در روز روشن با لودر تخریب و از طرف دیگر بافت عباس آباد برای توسعه مسجد این منطقه در هماهنگی با شورا و دهیاری منطقه تخریب شده است.

رضویان تاکید دارد: بافت این مناطق واجد ارزش است و بخشی از اعتبارات این اداره صرف انجام کار مطالعاتی برای تدوین طرح مرمت، احیا و بازسازی بافت‌های تاریخی این مناطق با انجام آسیب شناسی و طرح مرمت و حفاظت بافت روستای عباس‌آباد و مطالعه و ساماندهی بافت تاریخی فرومد شد و امروز قرار بود نتایج اعلام شود.

مسئول نمایندگی میراث‌‌فرهنگی، صنايع‌دستي و گردشگري شهرستان میامی اظهار کرد: بارها مسئولان بومی را برای بازدید از این مناطق و تاکید بر اهمیت حفظ و احیای بافت تاریخی همراهی کرده ایم اما متاسفانه تنها پاسخی که از شورا و دهیاری بعد از بروز این اقدام تخریبی شنیده می‌شود عذرخواهی و اظهار بی‌اطلاعی از اهمیت حفظ این بافت های واجد ارزش است.

 بر این اساس یک خانه در فرومد که دارای یک معماری واجد ارزش بود با هدف تعریض خیابان و قلعه صفوی عباس آباد و بخشی از بافت ارزشمند این منطقه با هدف توسعه مسجد در عباس آباد تخریب شده است.

شهرستان میامی، شرقی‌ترین شهرستان استان سمنان در مسیر تهران به مشهد است. میامی در حدود 250 کیلومتری سمنان واقع شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: