• چهارشنبه ۲۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-1293-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس علوم‌پزشکی شاهرود تاکید کرد:

ضرورت ارتقاء دانشگاه‌ها به دانشگاه‌های بین‌المللی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بر ضرورت برندسازی در دانشگاه‌ها و تبدیل آنها به دانشگاه‌های بین‌المللی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، دکتر چمن در نشست هیات امنای دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرودبا بیان اینکه علوم پزشکی شاهرود رشد چشمگیری را داشته افزود: فضای دانشجویی، آموزشی و خوابگاهی در دانشگاه علوم پزشکی مطلوب است.

وی ادامه داد: میزان رشد علوم پزشکی شاهرود در همه بخش ها بیشتر از متوسط کشوری است.

این عضو هیئت علمی دانشگاه با بیان اینکه دانشگاه‌ها واحدهای ملی هستند اظهار کرد: ما در تلاش برای ارتقاء جایگاه دانشگاه علوم پزشکی به دانشگاهی بین‌المللی هستیم.

وی ارتقاء جایگاه دانشگاه را نیازمند تلاش بیشتر دانست و تصریح کرد: هنوز برای رسیدن به جایگاه و رتبه شایسته در کشور فاصله داریم، دانشگاه علوم پزشکی شاهرود و سمنان ظرفیت‌هایی را دارند که هنوز جا برای توسعه رشته ‌ا موجود است و این نیازمند یک عزم ملی است .

وی با اشاره به اثرگذاری بالای دانشگاه‌های بین‌المللی اضافه کرد: اثر وضعی و رشد و توسعه دانشگاه‌ها تاثیر اجتماعی و اقتصادی زیادی در جامعه خواهد داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود اعتبار دادن به دانشگاه و دانشگاهیان منجر به توسعه منطقه خواهد شد گفت: نقش دانشگاه در امید بخشی جامعه بسیار حائز اهمیت است. از این رو توجه به دانشگاه و دانشگاهیان مخصوصا دانشگاه علوم پزشکی که در ارتقا سلامت جامعه تلاش می‌کند بسیار ضروری است.

وی با بیان اینکه برنامه تحول سلامت در سه شاخص مورد ارزیابی قرار می‌گیرد ادامه داد: رضایت گیرندگان؛ تامین رضایت ارایه دهندگان خدمات و کاهش تعرفه‌ها سه شاخص مهم در این طرح هستند.

وی ادامه داد: در سال گذشته هزینه درمان در شهرها 6 درصد و در روستاها سه درصد بود که امسال در مناطق شهری به 10 درصد و در روستاها 5 درصد رسید.

وی با اشاره به مشکلات دانشگاه‌های علوم پزشکی خاطرنشان کرد: باید برای کمبود منابع اعتباری، لزوم تسویه حساب با شرکت‌های تامین و توزیع دارو و رفع بحران‌ دانشگاه‌های علوم پزشکی چه در سطح مجلس و در سطح سازمان‌های حمایتی، توجه جدی شود.

چمن با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری سلامت در شاهرود تصریح کرد: در بحث گردشگری سلامت پروژه بزرگ باغ گردشگری سلامت پیش‌بینی شده که اجرای آن نیازمند همت مردم و بخش خصوصی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: