• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-2191-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان سمنان خبرداد:

تحقق ۹۰درصدی اشتغال تعهد شده تسهیلات رونق تولید استان سمنان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از تحقق ۹۰ درصدی اشتغال تعهد شده در پرداخت تسهیلات رونق تولید سال گذشته خبر داد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، بهروز اسودی در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار کرد: طی نظارت های صورت گرفته از بیش از ۲۰۰ واحد تولیدی صنعتی دریافت کننده تسهیلات در سال گذشته، بیش از ۱۸۰۰ فرصت شغلی جدید در بخش صنعت ایجاد شده است که بر این اساس ۷۸ درصد از تعهد پرداخت تسهیلات و ۹۰ درصد از اشتغال تعهد شده محقق شده است.

وی با اشاره به ثبت‌نام بیش از ۲ هزار واحد تولیدی در سامانه بهین یاب افزود: ۵۲۲ واحد تولیدی استان در سالجاری به ارزش دو هزار و ۸۷۷ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید دریافت کرده‌اند که سهم صنعت حدود ۲۲۱۵ میلیارد ریال و سهم کشاورزی ۶۶۱ میلیارد ریال است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان ادامه داد: پرونده یک هزار و ۲۵۱ واحد تولیدی استان نیز جهت دریافت تسهیلات به ارزش بیش از ۹ هزار میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی شده است که ۳۳۳ واحد مربوط به بخش صنعت و ۹۱۸ واحد نیز مربوط به بخش کشاورزی است.

وی تصریح کرد: در این جلسه با درخواست ۵۲ واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی استان که در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده اند موافقت و جهت دریافت تسهیلات به بانکهای عامل معرفی شدند.

این مقام مسئول با اشاره به اشتغالزایی ۲۰۰ نفری طرح‌های معرفی شده اظهار کرد: از این تعداد طرح، ۲۰ طرح به ارزش ۴۲۵ میلیارد ریال مربوط به بخش صنعت و ۳۲ طرح به ارزش ۳۵ میلیارد ریال مربوط به بخش کشاورزی است.

اسودی همچنین از بررسی مشکلات بانکی، زیربنایی، مالیات سه واحد تولیدی خوراک دام و طیور، کاغذسازی یاسمین و تولیدی یخ خبر داد و تصریح کرد: در بخش رفع موانع تولید کارگروه تا کنون مشکلات ۵۲۰ واحد تولیدی استان بررسی و در جهت رفع موانع ۱۲۵۵ مصوبه به تصویب اعضای کارگروه رسیده است.

دبیر کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان ضمن اشاره به تحلیل فراوانی مصوبات این کارگروه خاطرنشان کرد: از یک هزار و ۲۵۵ مصوبه قبلی ۵۶ درصد مصوبات اجرایی و مابقی در دست اجراست که از دستگاه‌های عضو کارگروه خواست در جهت اجرایی شدن مصوبات بیش از پیش همکاری و همیاری لازم را داشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: