• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-1891-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دبیر کارگروه اشتغال استان سمنان خبرداد:

62درصد بکارگمارده شدگان امسال سمنان فاقد مهارت بودند/ سهم 30 درصدی زنان استان از مشاغل امسال

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان سهم مردان و زنان این استان از اشتغال ایجاد شده در سال‌جاری را 70 و 30 درصد اعلام کرد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، اسماعیل غنیان در کارگروه تخصصی اشتغال استان سمنان اظهار کرد: نسبت بکارگمارده‌شدگان امسال در این استان 70درصد برای مردان و 30درصد برای زنان بوده است.

وی ادامه داد: تعداد بکارگمارده شدگان نه ماهه سال‌جاری در استان سمنان دو هزار و ۳۵۵ نفر بوده که از این تعداد ۷۰ درصد مرد و ۳۰ درصد زن بودند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به میزان بهره‌مندی این شاغلین از مهارت‌ کاری افزود: 38 درصد از دو هزار و ۳۵۵ نفر بکارگمارده شده امسال دارای مهارت و 62 درصد نیز فاقد مهارت بودند .

عضو کارگروه تخصصی اشتغال استان سمنان ، اشتغال ایجاد شده در سامانه رصد را تا پایان آذر امسال هشت‌هزار و ۱۸۷ شغل برشمرد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۷۶ درصد تعهد اشتغال استان سمنان محقق شده است.

 وی یادآور شد: تلاش همه مسئولان ذی‌ربط این است که تا پایان سال 100درصد تعهدات اشتغال استان عملی شود.

غنیان به اجرای طرح کارورزی در استان اشاره و اضافه کرد: در استان سمنان تاکنون ۱۰۴۶ نفر کارورز در سامانه کارورزی ثبت نام کردند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همچنین تصریح کرد: تاکنون ۳۲۳ واحد پذیرنده نیز در سامانه کارورزی جهت جذب کارورز اعلام آمادگی کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: