• جمعه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-3792-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دادستان آسیابی مطرح کرد:

زخم‌مان کجاست؟

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان با اشاره به سخنان اخیر رهبری معظم انقلاب با طرح این پرسش که زخم های ما کجاست، بر ضرورتت توجه و عمل به منویات رهبری انقلاب تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، حیدر آسیابی در نشست سیاستگذاری ائمه جمعه در سمنان اظهار کرد: زخم های ما همان جا است که مطالبات مردمی بر روی زمین مانده است.

وی بر ضرورت پاسخگویی مناسب به مطالبات مردمی تاکید و تصریح کرد: یکی از مهمترین وظایف حاکمیت و دولت در معنای عام آن توجه مستمر به حقوق عامه مردم و جامعه است.

دادستان آسیابی با بیان اینکه دولت، مجلس و دستگاه قضا همه در قبال مردم وظیفه دارند افزود: حفظ و احیای حقوق عامه وظیفه ذاتی قوه قضاییه است و دیگر قوا نیز در این بخش وظایفی دارند.

وی با انتقاد از آنچه محدود کردن حقوق عامه به آزادی بیان می خواند، با بیان ایکه حقوق عامه تنها محدود به آزادی بیان نیست افزود: باید به آن دسته از حقوق عامه ای که بار مالی هم دارد توجه شود و صحبت از این حقوف تنها محدود به آزادی بیان نشود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان در بخش دیگری به ناارامی های هفته گذشته در برخی شهرهای کشور اشاره کرد و گفت: خوشبختانه استان سمنان از استان های امن کشور است و امنیت آن در سطح کشور زبانزد است.

این عضو ارشد شورای قضایی استان با بیان اینکه تنها دو اجتماع کوچک و محدود در سمنان و شاهرود در وقایع اخیر وجود داته تصریح کرد: این اارامی ها به سرعت در استان پایان یافت و مردم صف خود را از اغتشاشگران جدا کردند.

وی با بیان اینکه هیچگونه تخریب به اموال عمومی در استان در جریان این وقایع نداشته ایم اظهار کرد: اقدام به موقع نیروی انتظامی و دستگاه های قضایی و امنیتی و همچنین حضور به موقع مردم سبب شد که به سرعت این اعتراضات پایان یابد.

آسیابی به دستگیری تعداد معدودی در جریان این اغتشاشات اشاره کرد و اضافه کرد: با معترضین با رافت اسلامی برخورد شد و اکثر دستگیرشدگان این استان آزاد شدند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان با بیان اینکه با ایادی دشمن و فریب خوردگان با قاطعیت برخورد می شود گفت: دستگاه قضا با کسانی که فریب دشمنان را خوردند و یا ایادی بیگانان بودند با قاطعیت و براساس قانون برخورد می کند. البته خوشبختانه مسئله جدی از این حیث نیز در استان وجود داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: