• جمعه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۵۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-1791-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مسئولان زمانی حرف مردم را درک می‌کنند که زیست مردمی داشته باشند

نماینده شاهرود: وجود قوانینی که ممیز می‌تواند آنرا به سود یک مؤدی و علیه مؤدی دیگر استفاده ‌کند!

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از تعدد قوانین در برخی بخش ها گفت: متاسفانه قوانینی در حوزه مالیاتی داریم که یک نیروی امور مالیاتی می تواند آن را به نفع یک مؤدی و در عین حال علیه مؤدی دیگر استفاده کند.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان دکتر حسینی شاهرودی در جمع ائمه جمعه استان اظهار کرد: بیش از 1200 قانون در حوزه مالیات داریم که برخی از آنها به دوره رضاشاه برمی گردد.

وی بر ضرورت بروزرسانی قوانین تاکید کرد و افزود: البته مجلس گام هایی در این حوزه برداشته اما هنوز با تعدد قوانین در بسیاری از بخش ها روبرو هستیم.

نماینده شاهرود و میامی از بروزرسانی قانون مالیات ارزش افزوده در کمیسون اقتصادی خبر داد و اظهار کرد:  تلاش کردیم که این قانون که دغدغه بسیاری از فعالان اقتصادی است قبل از طرح لایحه بودجه 97آماده و به سرانجام برسد تا بخشی از مشکلات حوزه مالیات و خصوصا ارزش افزوده حل شود.

وی با اشاره به اینکه 6 حوزه که کشور در آن مشکلات جدی دارد در کمیسیون اقتصادی مورد رصد قرار گرفه از مالیات و بانکداری به عنوان دو حوزه مهم از این بخش های شش گانه نام برد و گفت: حوزه های بانکی یکی از مهمترین این حوزه های مشکل دار است که باید قوانین مرتبط با آن بروزرسانی شود.

حسینی شاهرودی با اذعان به اینکه بانک های ما ربوی است افزود: طرحی در این راستا تهیه شده و هم اکنون در دستور کار کمیسیون اقتصادی است.

وی از لایحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز و قانون گمرکی به عنوان دو حوزه دیگر نام برد که با توجه به اهمیت موضوع قوانین مرتبط با آن آماده و بروزرسانی شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بودجه امسال اشتغال محور است گفت: در لایحه بودجه با توجه به مشکلات کشور به تولید و اشتغال توجه ویژه شده است.

وی با بیان اینکه مجلس می کوشد بهای حامل های انرزی افزایش چشمگیری پیدا نکند گفت: باید بر بودجه ای که برای اشتغال و تولید پیش بینی شده نظارت جدی شده و به درستی اجرا شود.

وی با بیان اینکه پروژه های نیمه تمام با بودجه های عمرانی تکمیل نمی شوند افزود: اگر بخواهیم با بودجه عمرانی شهرستان ها این پروژه ها تکمیل شود بیش از 30 سال تکمیل آنها به درازا می کشد لذا راهی جز استفاده از ظرفیت بخش خصوصی نیست.

پلیس با معترضین نه برخورد خشن که برخوردی ارشاد داشت

نماینده شاهرود، فاصله گرفتن از مردم را پاشنه آشیل نظام برشمرد و خاطرنشان کرد: مسوولان زمانی می توانند حرف مردم را درک کنند که خود آنها زی و زیست مردمی داشته باشند.

وی با بیان اینکه دشمنان ما از فاصله ایجاد شده با مردم و مطالبات مردمی سواستفاده می کنند تصریح کرد: دشمنان نظام از حمله نظامی و برخورد سخت با جمهوری اسلامی ناامید شدند لذا تلاش می کنند از راه های دیگر به نظام ضربه بزنند.

حسینی شاهرودی از دور بود مسوولان از مردم به عنوان یک معضل و ناهجاری نام برد و اضافه کرد: مسوولان باید به مردم نزدیکی بیشتری داشته و به مطالبات آنها پاسخ درستی داد.

وی با اشاره به اعتراضات اخیر در برخی شهرها گفت: نیروی انتظامی در این اعتراضات برخورد بسیار خوبی داشت در واقع ناجا جدای از برخورد با برخی ایادی بیگانگان، با معترضین برخورد خشن نداشت و به راهنمایی و ارشاد معترضان پرداخت.

وی با بیان اینکه سوءمدیریت ها عامل بخشی از نارضایتی های مردمی بود اظهار کرد: ما در برخی بخش ها، مشکلاتی داریم اما متاسفانه گاه این مشکلات را امنیتی می کنیم و همین گاه مشکل زا می شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: