• پنجشنبه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-2590-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان عنوان کرد:

"مددکاران" پیش‌قراولان سلامت اجتماعی و امنیت روانی

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان سمنان، مددکاران اجتماعی شاغل در ناجا را سربازان بی ادعای جنگ نرم خواند و گفت: مددکاران اجتماعی پیش قراولان سلامت اجتماعی و امنیت روانی‌اند و تلاش و پیگیری‌های این افراد در حفظ و تحکیم کانون خانواده و مقابله با فروپاشی آن، تحسین برانگیزاست .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان سرهنگ حسین پیوندی، خانواده را مهمترین و حیاتی ترین نهاد جامعه خواند و افزود: بدخواهان و معاندان با اقداماتی از جمله ترویج تجردگرایی و تبلیغ آیین و جشن های طلاق، تزلزل در بنیان آن را دنبال می‌کنند.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های گسترده، منسجم و متنوع ناجا در سال‌های اخیر، راه‌اندازی مراکز مشاوره و واحدهای مددکاری اجتماعی در کلانتری‌ها را یکی از موثرترین این اقدامات در حوزه فعالیت های پیشگیرانه برشمرد.

  پیوندی، مددکاران اجتماعی را پیش قراولان حوزه سلامت اجتماعی و امنیت روانی خواند و تصریح کرد: احساس مسئولیت و تلاش بیش از پیش مددکاران موجب می شود تا عموم مردم از قابلیت های این حرفه در ارتقاء کیفیت زندگی خود بهره‌مند شود.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان سمنان از اقدامات و فعالیت‌های تحسین برانگیز و اثرگذار کارشناسان پرتلاش مرکز مشاوره آرامش و واحدهای مددکاری اجتماعی کلانتری های سطح استان در راستای حفظ و تحکیم کانون خانواده و مقابله با فروپاشی آن قدردانی کرد.

اظهار کرد: با تلاش ستودنی این کارشناسان در 9 ماهه سال جاری، 3 هزار و 422 نفر از اقشار مختلف از خدمات روانشناسی، مشاوره و مددکاری پلیس بهره مند شده‌اند.

پیوندی اظهار داشت: این خدمات به یک هزار و 413 نفر در مرکز مشاوره آرامش و به 2 هزار و 10 نفر در واحدهای مشاوره و مددکاری کلانتری های استان ارائه شد.

وی ادامه داد: بالغ بر یک هزار و 258 فقره پرونده نیز با اقدامات تخصصی و دلسوزانه و تلاش‌ها و پیگیری‌های مشاوران و مددکاران ناجا به صلح و سازش رسید و از چرخه رسیدگی قضائی خارج شده است.

این مسئول انتظامی از توسعه و تقویت واحدهای مشاوره نیز خبرداد و افزود: در آینده ای نزدیک مرکز مشاوره پلیس در شهرستان شاهرود راه‌اندازی می‌شود.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان سمنان ابراز امیدواری کرد: افزایش تلاش‌ها در حوزه مشاوره و مددکاری بتواند علاوه بر تبیین ضرورت توجه بیشتر به این نوع فعالیت‌ها، روند کاهش آسیب‌ها، معضلات و مشکلات خانواده‌ها و جامعه را تسریع ببخشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: