• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-893-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

همایش ملی "رویكردهای نوین آمایش سرزمین ایران"در دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار می‌شود

دبیر اجرایی دومین همایش ملی "رویكردهای نوین آمایش سرزمین در ایران" از برگزاری این همایش در دانشگاه صنعتی شاهرود خبر داد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، دکتر رضا شیخ بااعلام این خبر اظهار کرد: دانشگاه صنعتی شاهرود به عنوان میزبان دومین همایش ملی "رویكردهای نوین آمایش سرزمین در ایران " که بهمن‌ماه در شاهرود برگزار می‌شود انتخاب شده است.

وی ادامه داد: این همایش در راستاى دستیابى به اهداف سند چشم‌انداز ملى و تنظیم نقش و رابطه برنامه‌هاى میان‌مدت توسعه با آمایش، در شاهرود برگزار می‌شود.

دبیر اجرایی دومین همایش ملی رویكردهای نوین آمایش سرزمین در ایران تصریح کرد: باتوجه به اهمیت رویكردها و نگاه جدید آمایش سرزمین و نقش مهم آن در برنامه‌ریزی ملی، همایش دو روزه‌ای با عنوان "رویكردهای نوین آمایش سرزمین در ایران" دهم و یازدهم بهمن ماه سال جاری با هدف ایجاد عزم منطقه ای در مسوولان، اندیشمندان، صاحب نظران و تبیین و تحكیم جایگاه آمایش سرزمین در نظام اداره كشور توسط این دانشگاه و با همكاری استانداری، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، سایر دستگاه های اجرایی و با حمایت علمی انجمن آمایش سرزمین ایران برگزار می‌شود.

شیخ با اشاره به محورهای فراخوان این همایش گفت: آسیب‌شناسی كلی مقوله آمایش سرزمین در نظام تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی، آمایش سرزمین و توسعه متوازن منطقه‌ای، راهكارهای اقتصادی و تامین منابع مالی اجرای مطالعات آمایش، چالش‌های تهیه مطالعات آمایش استان‌های كشور، مدیریت توسعه سرزمینی با تاكید بر تعاملات استان‌های همجوار، وجوه تشابه ،افتراق ،آمایش سرزمین در رویكردهای نوین مدیریت شهرها (راهبرد توسعه شهرها)، راهكارهای اجرا و ساماندهی طرح‌های آمایش استان‌ها، مدیریت بحران آب در دوره خشكسالی از دیدگاه آمایش سرزمین، نقش مدیریت، فرهنگ و توسعه انسانی در آمایش سرزمین، كاربرد آمار و  سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی در اجرای مطالعات آمایش سرزمین از جمله محورهای دومین همایش ملی " رویكردهای نوین آمایش سرزمین در ایران"است.

وی با اشاره به برخی کارگاه‌های آموزشی پیش‌بینی شده در این همایش یادآور شد: كارگاه‌های آموزشی ارزیابی اقتصادی طرح‌های آمایشی، مدیریت سازمانی در ادارات دولتی، تعادل و توازن منطقه‌ای و كارگاه روند اجرای مطالعات آمایشی درحوزه حبله‌رود همزمان با همایش برگزار می‌شود.

شیخ تصریح کرد: براساس مصوبه شورای سیاستگذاری این همایش، علاقه‌مندان می‌توانند با ثبت‌نام و حضور در همایش، گواهینامه این همایش که با مجوز وزارت علوم تحقیقات و فناوری و تایید مركز آموزش، پژوهش و توسعه اینده‌نگری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی صادر می‌شود را دریافت کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: