• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-1390-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

مديرعامل آب منطقه‌اي سمنان به ايسنا خبر داد:

كاهش 56 درصدي بارندگي‌ها در استان سمنان

مديرعامل شركت آب منطقه‌اي سمنان از كاهش 56 درصدي بارندگي در سال زراعي جاري در استان سمنان خبر داد.

ايرج حيدريان در گفت وگو با خبرنگار ايسنا، منطقه سمنان، اظهار کرد: در همين بازه زماني در سال گذشته يعني ابتداي مهرماه تا 16 ديماه 1395، ميزان بارندگي در استان سمنان حدوداً 12.5 ميليمتر ثبت شده كه اين ميزان در بازه زماني ابتداي مهرماه تا كنون به 7.5 ميليمتر كاهش پيدا كرده است.

وي خاطرنشان كرد: ميزان بارندگي در استان سمنان در مقايسه با آمار بلند مدت 30 ساله نيز حكايت از كاهش 77 درصدي دارد و اين به واسطه كاهش شديد بارش‌ها در فصل پاييز امسال است.

مديرعامل شركت آب منطقه‌اي سمنان با بیان اینکه ميانگين سالانه بارندگي در كشور 250 ميلي متر و ميانگين جهاني نيز 750 ميلي متر است ادامه داد: ميانگين سالانه بارندگي در استان سمنان 120 ميلي متر است كه يك دوم ميانگين كشوري و حدوداً يك ششم ميانگين جهاني است.

حيدريان با اشاره به اينكه استان سمنان در منطقه‌اي كويري و خشك قرار گرفته است گفت: به همين جهت ميزان تبخير آب‌هاي سطحي و بارندگي‌ها در استان سمنان نيز بسيار زياد است.

مديرعامل شركت آب منطقه‌اي سمنان تصريح كرد: با توجه به شرايط نامناسب از لحاظ بارندگي و كاهش شديد بارش ها در اكثر نواحي استان سمنان، به مردم استان توصيه مي‌شود يك نظام كم مصرفي آب را در دستور كار خود قرار دهند و مصرف بهينه در بخش شرب، كشاورزي و صنعت بايد سرلوحه كار همه قرار گيرد.

حيدريان خاطرنشان كرد: با توجه به منابع آب محدود و كاهش شديد بارش‌ها در سال‌جاري، در بخش اصلاح الگوي مصرف نيز به مساعدت و همراهي بيشتر مردم در بخش هاي كشاورزي، شرب و صنعت نياز داريم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: