• سه شنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-1491-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

توزیع روزانه 7 تن تخم‌مرغ با قیمت دولتی در استان سمنان

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت باهدف تنظیم بازار تخم‌مرغ بیش از 7 تن از این محصول در استان سمنان توزیع می‌شود .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، مصطفی شاه‌حسینی در جلسه کارشناسی تنظیم بازار تخم‌مرغ این استان که در سالن جلسات شاهی سازمان برگزار شد اظهار کرد: توزیع این میزان تخم‌مرغ با قیمت مصوب دولتی در سطح استان انجام می‌شود .

وی گفت: اولویت اصلی در راستای تأمین تخم‌مرغ و تنظیم بازار آن استفاده از تولیدات داخلی است و سیاست اصلی وزارت جهاد کشاورزی حمایت از تولید داخلی بوده و واردات جزو راهکار موقت برای تنظیم بازار تخم‌مرغ است .

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی با بیان اینکه تخم‌مرغ تولیدشده نیاز استان را تأمین می‌کند افزود: 60 درصد تولید تخم‌مرغ استان مازاد نیاز است .

شاه‌حسینی میزان تولید کلی تخم در استان را 70 تن در روز عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه در استان مازاد تولید داریم این میزان تولید اضافه به استان‌های مجاور بویژه استان تهران ارسال می‌شود .

وی با اشاره به افزایش قیمت تخم‌مرغ در روزهای اخیر گفت: در راستای تنظیم بازار تخم‌مرغ و همچنین عرضه مستقیم این محصول به مصرف‌کنندگان توزیع تخم‌مرغ با قیمت مصوب دولتی با کمک سازمان جهاد کشاورزی استان و همچنین اتحادیه مرغ تخم‌گذار در استان در حال انجام است .

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی به برخی اقدامات انجام‌شده در راستای تنظیم بازار تخم‌مرغ از سوی سازمان جهاد کشاورزی و همچنین برخی دستگاه‌های مربوط اشاره کرد و گفت: غرفه های عرضه مستقیم تخم مرغ در شهرستان سمنان از سوی شهرداری سمنان و اتحادیه تعاون روستائی تامین شده و به سایر شهرستانها غرف مورد نیاز از سوی اتحادیه تعاون روستائی تامین  می شود .

شاه حسینی اضافه کرد : توزیع تخم مرغ تا رسیدن تعادل قیمت در بازار و کاهش قیمت ادامه می‌یابد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: