• سه شنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-894-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

جامعه ایرانی و تاخر فرهنگی در مواجهه با فضای مجازی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با بیان اینکه فعالیت در فضا مجازی نیازمند هوشمندی و داشتن سواد لازم است گفت: متاسفانه در برخورد با این فضا دچار تاخر فرهنگی هستیم.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، محمدرضا سوقندی در نشستی با مدیران و فعالان شبکه های اجتماعی و فضای مجازی عضو انجمن مدیران شبکه‌های اجتماعی سمنان با تاکید بر ظرفیت های فضا مجازی و شبکه های اجتماعی اظهار کرد: فعالیت در عرصه فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، بصیرت، آگاهی و دانش خاصی لازم دارد و ارتقای سواد رسانه ای مهمترین رسالت فعالان این عرصه است .

وی با اشاره به ظرفیت‌های این فضا از آن به عنوان یک فرصت یاد کرد و اظهار کرد: فضای مجازی در عین مجازی بودن آسیب‌ها و مشکلات فضای حقیقی نظیر سرقت، جاسوسی و ... را دارد لذا در این فضا نیازمند هوشمندی و داشتن سواد لازم است اگر چه متاسفانه در برخورد با این فضا دچار تاخر فرهنگی هستیم .

سوقندی با اشاره به رشد سریع شبکه‌های اجتماعی و جمعیت برخوردار از این شبکه‌ها در کشور گفت: این تکنولوژی امروز در ایران توسعه یافته و به شبکه ارتباطی و فرهنگ عمومی تبدیل شده است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان سمنان با تاکید بر اینکه باید با مراقبت لازم از آسیب‌ها و تهدیدهای شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی پرهیز کنیم تصریح کرد : افراط در استفاده از این شبکه در ایران یک آسیب است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان ارتقای سواد فضای مجازی در جامعه را از راهکارهای کاستن از آسیب‌های این فضا بيان و تصریح کرد: انجمن مدیران شبکه‌های اجتماعی باید در این عرصه وارد شده و با برگزاری دوره‌های تخصصی توانمندی‌های کاربران را به دانش تخصصی این عرصه ارتقاء دهد.

سوقندی داشتن تولید در عرصه فضای مجازی را عامل مهمی در تاثیرگذار شدن در این شبکه‌ها دانست و گفت: متاسفانه فعالان این عرصه به جای تولید محتوی بیشتر به انتقال داده ها مشغول هستند و تلاش در ارائه تولیدات مناسب از دیگر اموری است که انجمن مذکور می تواند در فعالیت های خود به آن بپردازد .

وی با اشاره به اینکه انجمن مدیران شبکه‌های اجتماعی سمنان اولین انجمن در کشور است که تاسیس شده اظهار کرد: فضای مجازی زمینی است که دیگران برای ما فراهم کرده اند و رهبری در این فضا، داشتن مخاطب بیشتر نیست بلکه تولیدات بیشتر و مناسب برای مخاطبان است .

سوقندی از برنامه برگزاری نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال در سمناندر آینده خبر داد و گفت: این انجمن نیز باید به صورت فعال در این نمایشگاه حضور یابد .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان یادآور شد: انجمن مدیران شبکه‌های اجتماعی استانی است و در آینده در شهرستان‌های مختلف نیز فعال می‌شود .

در این نشست یکی از کارشناسان پلیس فتا نیز به بیان برخی از آسیب‌ها و قوانین و مقررات فعالیت در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی پرداخت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: