• دوشنبه ۱۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-694-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دبیر علمی جشنواره "کبوتر حرم" خبرداد:

چهاردهمین جشنواره ملی داستان رضوی تیرماه ٩٧ در سمنان برگزار می‌شود

دبیر تخصصی جشنواره ملی داستان رضوی "کبوتر حرم" گفت: چهاردهمین دوره جشنواره ملی داستان رضوی تیرماه سال ٩٧ به میزبانی استان سمنان برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، حسین علی جعفری با اشاره به لزوم توجه به ارتقای کیفیت آثار در جشنواره چهاردهم اظهار کرد: توجه به کیفیت آثار می تواند این جشنواره که در سایه و با نام حضرت علی بن موسی الرضا (ع) برگزار می شود را در حوزه ادبیات جریان‌ساز کند.

وی با اشاره به برگزاری ١٣ دوره جشنواره داستان رضوی کبوتر حرم افزود: این جشنواره ملی در این دوره ها خوبی ها و ایراداتی داشته است که باید با تلاش دست اندرکاران و رفع ایرادات، این جشنواره را به یک جریان ادبی با تکیه بر امور دینی و مذهبی تبدیل کرد.

این نویسنده برگزاری ١٣ دوره با تمرکز بر مسایل مذهبی را از مهمترین خوبی های این جشنواره بیان کرد و متذکر شد: از بین نویسندگان شرکت کننده در این جشنواره افراد شاخص و مطرحی شناسایی و معرفی شده اند و حتی هم اکنون برخی از نویسندگان شرکت کننده در دوره های قبل به عنوان داور در جشنواره حضور و فعالیت دارند.

جعفری با اشاره به ارائه بیش از یک هزار و ٧٠٠ اثر در سیزدهمین دوره این جشنواره تصریح کرد: معتقدم باید با پرهیز از توجه به کمیت آثار تلاش نماییم آثار با کیفیت بالاتر و بهتر در این جشنواره ارائه و مورد داوری قرار گیرد تا تاثیر گذاری آن بیشتر شود.

وی ادامه داد: در دوره آثی تمرکز دست اندرکاران بر ارتقای کیفیت آثار متمرکز است و به همین دلیل کمیته علمی منسجم تر و فعالتر تشکیل شده است.

جعفری با اشاره به فراخوان تنظیمی که پس از بررسی در روزهای آینده منتشر می شود گفت: در این فراخوان تلاش شده تا به روند کیفی سازی جشنواره بیش از پیش کمک شود.

دبیر تخصصی جشنواره ملی داستان رضوی گفت: پیش‌بینی شده در دوره آینده این جشنواره همایش های داستان نویسان رضوی به صورت فصلی برگزار شود و این امر می تواند به ارتقای داستان نویسی زیر سایه و نام حضرت علی بن موسی الرضا  (ع) در کشور و جریان سازی در این زمینه کمک کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: