• پنجشنبه ۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-992-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس برنامه و بودجه استان سمنان:

با مدیران چندشغله‌ برخورد قانونی می‌شود دولت عطش کلنگ‌زنی ندارد

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان سمنان با اشاره به هدفگذاری دولت برای واگذاری بخشی از پروژه‌های نیمه‌تمام به بخش خصوصی گفت: متاسفانه برخی از این پروژه‌ها فاقد جذابیت لازم برای بخش خصوصی هستند.

سعید طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، با انتقاد از آنچه عطش کلنگ‌زنی در گذشته می خواند، اظهار کرد: متاسفانه برخی از این پروژه‌های نیمه‌تمام انگیزه لازم را به بخش خصوصی نمی‌دهند و به دلیل اینکه برخی از آنها غیرکارشناسانه بوده سرمایه‌گذار بخش خصوصی را ترغیب نمی‌کند.

وی با بیان اینکه متاسفانه در یک دوره حجم زیادی از پروژه‌ها بدون مطالعه لازم کلنگ‌زنی شده افزود: عطش کلنگ‌زنی در یک دوره سبب شده که امروز با حجم زیادی از پروژه‌های ناتمام و نیمه‌کاره در کشور روبرو باشیم که نمونه‌هایی از آنها در استان نیز وجود دارد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان سمنان با بیان اینکه دولت روحانی عطش کلنگ‌زنی ندارد تصریح کرد: رئیس‌جمهور بارها تاکید فرمودند پروژه‌های که در این دولت کلنگ‌زنی می‌شوند باید کارشناسانه و مطالعه شده باشند. ضمن اینکه باید پروژه‌ها را در همین دولت نهایی و به بهره‌برداری رساند.

طاهری با بیان اینکه الان پروژه‌های کلنگ‌زنی شده‌ای در استان وجود دارد که بخش خصوصی با وجود تسهیلات و حمایتی که دولت انجام می‌دهد هیچ رغبت به آنها ندارند خاطرنشان کرد: آن دسته از پروژه‌های نیمه‌تمام که تکمیل آنها به توسعه استان کمک می‌کند در اولویت برنامه‌های استان قرار گرفته و اعتبارات آنها تامین می‌شود.

وی با اشاره به منع قانونی در بحث چندشغله بودن مدیران و کارکنان دولتی، گفت: جز در برخی سطوح که قانونگذار اجازه داده اگر موردی در استان باشد حتما با آن برخورد قانونی می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان سمنان ضمن منع دستگاه‌ها از جذب افراد بازنشسته اظهار کرد: در این شرایط که جوانان بیکاری در کشور و استان وجود دارد، هیچ دلیلی برای استفاده از بازنشسته‌ها نیست.

وی در خصوص مدیران چند شغله نیز یادآوری کرد: براساس قانون جز در برخی سطوح، چند شغله بودن غیرقانونی است و برابر مقررات با آن برخورد می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: