• پنجشنبه ۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-991-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

توزیع بیش از 31 هزار تن سبوس گندم و جو در بین دامداران استان سمنان

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از توزیع 31 هزار و 733 تن سبوس گندم و جو در بین دامداران استان سمنان خبر داد .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، مصطفی شاه‌حسینی اظهار کرد: یکی از وظایف وزارت جهاد کشاورزی و به‌تبع آن معاونت تولیدات دامی در سازمان تنظیم بازار نهاده‌های دامی ازجمله جو، سبوس گندم، ذرت دانه‌ای و کنجاله سویا است .

وی خاطرنشان کرد: در این راستا شرکت پشتیبانی امور دام و معاونت بهبود تولیدات دامی استان از ابتدای امسال تاکنون 31 هزار و 733 تن سبوس گندم را در اختیار تعاونی‌های دامی و کارخانجات خوراک دام قرار داده است تا با اولویت در بین دامداران روستایی و همچنین عشایر استان توزیع کند .

معاون تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به میزان سبوس گندم و جو توزیع‌شده در بین بهره‌برداران افزود: از ابتدای امسال 13 هزار و 233 تن سبوس گندم و همچنین 19 هزار و 500 تن جو در بین دامداران استان توزیع‌شده است .

شاه‌حسینی با بیان اینکه توزیع نهاده‌های دامی در بین دامداران استان باهدف تنظیم بازار نهاده‌های دامی و کاهش هزینه تولید دامداران در استان انجام می‌شود تصریح کرد: توزیع نهاده‌های دامی منجر به تثبیت قیمت‌ها و تأمین بخشی از نیاز علوفه‌ای دامداران استان شد .

وی خاطرنشان کرد: توزیع نهاده‌های دامی با حداقل قیمت از دیگر سیاست‌های اجرای این طرح بوده و تلاش می‌شود ضمن حذف واسطه‌ها ، نهاده‌ها با حداقل قیمت و با کارمزد پایین مستقیم و از طریق تشکل های مربوطه به دست دامداران برسد .

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان اضافه کرد: در یکی دو ماه گذشته به دلایلی ازجمله کمبود نهاده‌ها و ورود دلالان به بازار؛ با افزایش قیمت این نهاده‌ها مواجه بودیم که با تمهیدات اندیشیده شده از سوی وزارت جهاد کشاورزی این امر تحت کنترل و پیگیری است.

شاه‌حسینی از ادامه اجرای توزیع این نهاده‌های تا پایان سال خبر داد و افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده تصمیم بر این است که ماهانه از طریق تشکل‌های مربوطه نسبت به توزیع سبوس گندم و جو در بین دامداران اقدام شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: