• پنجشنبه ۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۳۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-891-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس اتاق سمنان خبرداد:

مشارکت سمنانی‌ها در ایجاد کارگاه‌های صنعتی در ازبکستان

ریس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استا سمنان بر توسعه فعالیت های تجاری با ازبکستان با رویکرد سرمایه‌گذاری متقابل تاکید کرد و گفت: در حال فعالان اقتصادی استان سمنان در ایجاد کارگاه‌های صنعتی در کشور ازبکستان مشارکت دارند

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان علی‌اصغر جمعه‌ای در دیدار با بهادر عبدالله یف سفیر ازبکستان همکاری دوجانبه ایران و ازبکستان را مهم خواند و گفت: در سنوات قبل فعالین اقتصادی استان سمنان دومین نمایشگاه توانمندی‌های استان سمنان را در پایتخت ازبکستان برگزار کرده و از آن موقع تاکنون این مراودات تجاری ادامه پیداکرده است .

وی از صادرات کالاهای استان سمنان به ازبکستان خبر داد و تصریح کرد: صادرات کالاهای همچون کائولن، باریت، روی و اکسید روی از سمنان به ازبکستان همچنان ادامه دارد.

رئیس اتاق سمنان از سرمایه‌گذاریازبک ها در سمنان استقبال کرد و افزود: در حال حاضر فعالین اقتصادی استان در ایجاد کارگاه‌های صنعتی در کشور ازبکستان مشارکت دارند .

جمعه‌ای به سفیر ازبکستان در ایران پیشنهاد داد تا با همکاری طرفین مراودات تجاری دو کشور گسترش بیشتری یابد.

بهار عبدالله یف سفیر ازبکستان در ایران نیز از همکاری های دوجانبه استقبال و تصریح کرد: ازبکستان آماده همکاری متقابل با اتاق بازرگانی، صنایع، د معادن و کشاورزی سمنان است.

سفیر ازبکستان ادامه داد: مذاکرات ما با اتاق‌های استانی عملیاتی خواهد شد چراکه معتقد هستیم فعالیت‌ها و مشارکت‌های اقتصادی در توانمندی‌های اتاق‌های بازرگانی استانی نهادینه‌شده است .

عبدالله یف از تبدیل ارز در ازبکستان در ماه آتی خبر داد و خاطرنشان کرد: فعالیت‌های اقتصادی در ازبکستان سرعت گرفته و این کشور پذیرای سرمایه‌گذاران ایرانی است .

سفیر ازبکستان فعالیت‌های اقتصادی را در هفت منطقه آزاد اقتصادی این کشور برای سرمایه‌گذاران قابل‌توجه خواند و گفت: در آینده نزدیک حجم مبادلات دو کشور افزایش خواهد یافت.

وی یادآوری کرد: در حال حاضر حجم صادرات ایران به ازبکستان بالغ بر 136 میلیون دلار است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: