• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-494-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

احیای بافت تاریخی سمنان نیازمند همراهی شهرداری است

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان احیای بافت تاریخی سمنان را نیازمند همکاری و همراهی مدیریت شهری این شهر تاریخی و مجموعه شهرداری ارزیابی کرد و گفت: همکاری میراث‌فرهنگی و شهرداری زمینه ساز رونق اقتصادی است.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، حسین خواجه بیدختی در دیدار با شهردار جدید سمنان، افزود: شهر سمنان دارای ظرفیت‌های بالایی در حوزه میراث فرهنگی و جذب سرمایه گذار در این حوزه است.

وی با اشاره به روند رو به رشد سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری سمنان در سال‌های اخیر گفت: استقبال سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری سمنان اتفاق جدیدی است و این اداره کل با اتخاذ سیاست‌های ترغیبی، در صدد جذب تعداد بیشتری از سرمایه‌‌گذاران است.

بیدختی با تاکید بر اینکه شهرداری می‌تواند نقش مهمی در جذب و ترغیب سرمایه‌گذاران داشته باشد، افزود: در حال حاضر تعدادی از مراکز اقامتی و تفریحی سمنان مجوز دریافت کرده اما دارای مشکلاتی هستند و شهرداری می‌تواند در رفع این مشکلات موثر باشد.

وی با اشاره به اینکه سمنان در زمینه تولید سفال از سرآمدترین شهرهای کشور است، گفت: راه‌اندازی مراکز فروش صنایع‌دستی در سمنان با مساعدت شهرداری از جمله برنامه‌های راهگشا در این حوزه است.

بیدختی با تاکید بر اینکه حفظ و احیای بافت تاریخی سمنان نیاز به همکاری شهرداری دارد، افزود: ظرفیت باقی مانده در بافت باید حفظ شود و این اداره کل در این راستا در حال راه اندازی پایگاه تاریخی شهر سمنان است.

شهردار سمنان نیز در این دیدار بر افزایش همکاری شهرداری و میراث‌فرهنگی تاکید کرد و گفت: با جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی می‌توان در زمینه حفظ و احیای بافت تاریخی سمنان اقدام کرد.

سیدمحمد ناظم رضوی افزود: شهرداری سمنان در همکاری با میراث فرهنگی، حمایت ویژه ای از راه اندازی موزه و جذب سرمایه گذار بخش خصوصی خواهد داشت.

وی از راه اندازی واحد گردشگری در شهرداری سمنان خبر داد و گفت: باید از ظرفیت‌های شهر سمنان برای تبدیل این شهرستان به مقصد گردشگری بهره برداری کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: