• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-493-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تدوين نقشه راه آب در کشور

نماينده مجري پروژه‌هاي تحقيقاتي طرح تحقيقات كاربردي و مطالعات راهبردي حوضه‌هاي آبريز شركت مديريت منابع آب ايران از تدوين نقشه راه تحقيقات منابع آب كشور خبر داد و گفت: نقشه راه آب كشور براي هر استان به صورت يك مجلد جداگانه تدوين و ترسيم شده است.

به گزارش خبرنگار ايسنا، منطقه سمنان، مجتبي نوري در همايش پژوهش و تجليل از پژوهشگران برتر و فعالان عرصه پژوهش در شركت آب منطقه‌اي سمنان افزود: در اين نقشه راه، چالش‌هاي حوزه آب در هر استان به صورت جداگانه تحقيق و پژوهش شده است و نقشه راه براي هر استان تدوين و ترسيم شده است.

وي با بيان اينكه تا كنون 1800 پروژه در سطح كشور اجرايي شده است و تعداد زيادي از آنها منجر به حل مشكل و بحران نشده است، ادامه داد: در حال حاضر و با تدوين نقشه راه آب ايران، پروژه‌هاي تقاضا محور در دستور كار شركت مديريت منابع آب ايران قرار گرفته است.

نماينده مجري پروژه‌هاي تحقيقاتي شركت مديريت منابع آب ايران اضافه كرد: 70 عنوان پروژه از دل اين تحقيقات و پژوهش‌ها خارج شده است كه 35 عنوان پروژه از آنها در سال‌جاري عملياتي مي‌شود.

نوري با بيان اينكه توسعه پايدار مبتني بر مديريت به‌هم پيوسته منابع آب است، گفت: سال آينده، سال شكوفايي تحقيقات منابع آبي در كشور خواهد بود.

وي همچنين از تشكيل كارگروه تحقيقات كاربردي در شركت هاي آب منطقه‌اي سراسر كشور خبر داد و گفت: كميته تخصصي نيروهاي برق آبي در دستور كار قرار دارد، همچنين تشكيل كميته تخصصي اجتماعي، اقتصادي و حقوقي آب نيز در دستور كار قرار دارد كه اين كميته، به سه زير كميته مشتمل بر كميته اجتماعي آب، كميته حقوقي آب و كميته اقتصادي آب تقسيم مي‌شود.

نماينده مجري پروژه‌هاي تحقيقاتي شركت مديريت منابع آب ايران همچنين از انعقاد 120 قرارداد پژوهشي در سال گذشته در كشور خبر داد و اظهار کرد: در سال 95، 119 مقاله توسط همكاران ما در مجلات و كنفرانس‌هاي معتبر ارائه شده است، 72 همايش مورد حمايت قرار گرفته است و 57 پروژه نيز در شركت مديريت منابع آب ايران خاتمه يافته است.

نوري در پايان از برگزاري سومين همايش پژوهش‌هاي كاربردي در شركت مديريت منابع آب ايران خبر داد و گفت: در سال 95، بالغ بر 39 ميليارد ريال در حوزه پژوهش و فناوري در حوزه آب كشور هزينه شده است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: