• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-393-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مديرعامل شركت آب منطقه‌اي سمنان تأكيد كرد:

ضرورت تجاري‌سازي يافته‌هاي پژوهشي مرتبط با آب

مديرعامل شركت آب منطقه‌اي سمنان گفت: مقام معظم رهبري مي فرمايند، علم و تحقيق كليد پيشرفت كشور است و بر همين اساس بايد ترويج فرهنگ تحقيق و پژوهش در كشور مورد تأكيد و توجه ويژه قرار گيرد.

به گزارش خبرنگار ايسنا، منطقه سمنان، ايرج حيدريان در همايش پژوهش و تجليل از پژوهشگران برتر و فعالان عرصه پژوهش در شركت آب منطقه‌اي سمنان افزود: تشويق و ترغيب پژوهشگران به توليد بيشتر علم و فناوري و شناسايي يافته‌هاي پژوهشي بايد مورد پيگيري و تأكيد ويژه قرار گيرد.

وي بر تجاري‌سازي يافته‌هاي پژوهشي در كشور تأكيد كرد و گفت: بايد بسترسازي لازم براي تجاري‌سازي يافته‌هاي پژوهشي در كشور صورت گيرد تا تحقيقات و پژوهش‌هاي انجام شده منجر به نتيجه و حل مشكل و چالش‌هاي موجود به ویژه در حوزه آب شود.

مديرعامل شركت آب منطقه‌اي سمنان ادامه داد: وزارت نيرو و شركت‌هاي آب منطقه‌اي، به دنبال اهداف عملياتي در حوزه پژوهشی و تحقيقاتی است كه يافته‌هاي پژوهشي بتواند ارائه و معرفي شوند.

حيدريان خاطرنشان كرد: در وزارت نيرو، سالانه يك ارزيابي از فعاليت‌هاي پژوهشي شركت‌هاي آب منطقه‌اي در سطح كشور و استان‌ها صورت مي‌گيرد كه اين در راستاي پيشرفت و رشد شركت‌هاي آب منطقه‌اي بسيار موثر است.

وی از در اولویت قرار گرفتن طرح های پژوهشی در آب منطقه ای خبر داد و افزود: توجه به پژوهش سبب می‌شود هم فضاي رقابتي ايجاد مي‌شود و هم حساسيت‌هاي زيادي در مديران نسبت به موضوع تحقيق و پژوهش ايجاد مي‌شود و از همين حيث، تحقيق و پژوهش در اوليت كاري شركت آب منطقه‌اي سمنان قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا-در اين همايش علاوه بر تجلیل از پژوهشگران حوزه آب و فعالان این بخش، چند تن از پژوهشگران برتر، به ارائه تحقيقات و پژوهش‌هاي انجام شده در حوزه بررسي هيدروژئولوژيكي و ساختاري سازند‌هاي سخت و تعيين مسيرهاي هدر رفت آب و همچنین بررسي و شناسايي منابع آب زيرزميني و راه های كمك به حل مشكل آنها از طریق روش‌هاي ژئوفيزيكي و تحليل شبکه و...پرداختند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: