• سه شنبه ۵ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-690-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

غیربودمی بودن 70 درصد مستمری بگیران در استان سمنان!

طبقه‌بندی محرومین استان سمنان باهدف شناسایی و رفع محرویت‌ها

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری سمنان از برنامه‌ریزی این استان برای طبقه‌بندی محرومین با هدف برنامه‌ریزی برای حل مشکلات آنها در استان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه سمنان، محمود قنبری در حاشیه بازدید از چندین خانواده محروم در روستاهای خیرآباد و رکن‌آباد در جنوب سمنان به خبرنگاران گفت: در حال حاضر به صورت دوره‌ای در حال سرکشی از محرومان و شناسایی دلایل محرومیت آنها و چاره‌اندیشی برای رفع آنها هستیم که سرکشی امروز نیز در همین راستا انجام شده است.

وی ادامه داد: در این دیدارها برخی از مسئولان استان نیز حضور دارند و تلاش می‌شود که مشکلات محرومین تا آنجا که امکان‌پذیر است با حضور مدیران مرتفع شود لذا در این سرکشی ها مدیران کل کمیته امداد، بهزیستی، بنیاد مسکن و...نیز حضور دارند.

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری سمنان با بیان اینکه دولت دوازدهم توجه ویژه ای به محرومان دارد افزود: خوشبختانه در بودجه سال آینده هم دولت و هم مجلس توجه خوبی به محرومین دارد و امیدواریم ددا برنامه‌ریزی که صورت گرفته بخشی از این محرومیت‌ها در استان مرتفع شود.

قنبری اشتغال را از مهمترین مشکلات محرومین جامعه دانست و گفت: دولت امسال با هدف کمک به این بخش برنامه‌ریزی خوبی در حوزه اشتغال دارد که امید است محقق شود.

رضوی مدیرکل کمیته امداد استان نیز با اشاره تلاش های این اداره کل گفت: کمیته امداد در استان به دنبال محرومیت‌زدایی از محرومان از طریق توانمندسازی آنها است لذا در این راستا طرح های زیادی در طول سال اجرایی می‌کند.

وی با اشاره به مهاجرپذیر بودن استان یادآور شد:بیش از 70 درصد از مستمری بگیران کمیته امداد در استان سمنان غیر بومی هستند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: