• سه شنبه ۵ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-394-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال در سمنان برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از برپایی نمایشگاه رسانه های دیجیتال در سمنان خبر داد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، محمدرضا سوقندی در نشستی با مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان با اشاره به فعالیت‌های این اداره کل در ساماندهی و توسعه فعالیت‌های رسانه‌ای در حوزه دیجیتال افزود: به زودی نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال در سمنان برگزار می‌شود.

وی نمایشگاه را پل ارتباطی با مسوولان و مردم با فعالان این حوزه برشمرد و گفت: در این نمایشگاه از حضور شرکت های داخلی و خارج استان استفاده کنیم و در حاشیه آن نیز کارگاههای آموزشی و نشست های تخصصی نیز برگزار شود.

سوقندی خواستار تعریف ساختار و دبیرخانه برای برگزاری این نمایشگاه شد و اظهار داشت: مدل های کوچکتر این نمایشگاه را در شهرستانها می توان برگزار کرد.

وی با بیان اینکه بزرگترین خلاء در عرصه دیجیتال مساله تولید است خاطرنشان کرد: در این بخش متاسفانه مصرف کننده هستیم و باید بستر مناسب ایجاد شود و با توانمند سازی فعالان این بخش رادر عرصه تولید توامند سازیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان حمایت از تولید را از سیاست ها دانست و تصریح کرد: در این زمینه باید با سیاست گذاری، هدایت، حوایت و نظارت تلاش کنیم تا تولید در عرصه رسانه های دیجیتال در استان افزایش یابد.

سوقندی شرایط اینترنت و سرعت آن و نیز سامانه های مخابراتی در استان سمنان را بسیار خوب توصیف کرد و اظهار داشت: ایجاد بانک اطلاعات از فعالان شبکه ها و رسانه های دیجیتال، آموزش و توانمنندسازی در این عرصه مهم است و این حوزه زمینه بسیار خوبی برای اشتغالزایی دارد.

در این نشست در خصوص همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان بحث و تبادل نظر و  ابراز امیدواری شد: این همکاری هایدر قالب تفاهم نامه ای اجرایی شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: