• دوشنبه ۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-590-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

همه بخشداری های استان سمنان صاحب نقشه فرهنگی- اجتماعی می شوند

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان از تدوین نقشه فرهنگی- اجتماعی بخش های مختلف شهرستان های هشتگانه این استان متناسب با ویژگی های فرهنگی اقلیمی این بخش ها خبر داد و گفت: نقشه فرهنگی اجتماعی هر بخش به همراه سند توسعه فرهنگی آن برای اولین بار در کشور در استان سمنان تدوین خواهد شد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان،امیر بینایی در همایش بخشداران استان سمنان که در سرخه برگزار شد اظهار کرد : اگر بدنبال اصلاح جامعه هستیم باید به موضوع فرهنگ توجه ویژه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه معضلاتی همچون کمبود منابع آبی نیز ریشه فرهنگی دارند بیان کرد: ما جامعه ای پرمصرفیم لذا باید مصرف را مدیریت کنیم . ح

این عضو کارگروه اجتماعی استان ادامه داد: وزه های علمیه ، ارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات و همه نهادهای فرهنگی باید در این مقوله وارد شوند و هر کس با زبان خود به مخاطبان خود این مسئله حیاتی را گوشزد کنند.

وی با اشاره به سطح پایین بهره وری در جامعه افزود: یکی از کارهای اساسی دفتر امور اجتماعی موضوع ارتقاء سطح بهره وری جامعه با نگاه فرهنگی است و بخشداران باید در این مهم به ما کمک کنند .

بینایی با بیان اینکه در حوزه سازمانهای مردم نهاد به دنبال افزایش کمی و کیفی سمن ها  هستیم ، تصریح کرد: باید سازمانهای مردم نهاد در حوزه های اجتماعی و با رویکرد صیانت از حقوق مردم تشکیل شوند .

وی از تلاش برای گروه بندی تخصصی سازمانهای مردم نهاد خبرداد و گفت: خانه سازمان های مردم نهاد استان برای اولین بار در کشور با ۶ کمیته تخصصی در سمنان تاسیس شده و در حال فعالیت است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان به توفیقات این اداره کل در حوزه حقوق شهروندی اشاره و اظهار کرد: سمنان در مقوله صیانت از حقوق شهروندی در سال گذشته به عنوان استان شاخص و برتر در این حوزه در سطح کشور معرفی شد

وی با بیان اینکه حق دیده شدن و شنیده شدن نیز از حقوق شهروندی است  اضافه کرد: افزایش نشاط اجتماعی در بین اقشار مردم یک اصل اساسی است و از همین رو یکی از مولفه های اصلی یک جامعه توسعه یافته وجود نشاط و سر زندگی در آن جامعه است.

بینایی با بیان اینکه تشکیل هیات های اندیشه ورز به عنوان اتاق فکر فرمانداران و بخشداران می تواند به توسعه اجتماعی و فرهنگی هرچه بیشتر کمک کند  به بخشداران استان توصیه کرد: همه بخشداران در تشکیل هیات های اندیشه ورز اهتمام جدی داشته باشند.

وی با بیان اینکه از سیاست های جدی دفتر امور اجتماعی پژوهش محوری است خاطرنشان کرد:  کارهایی که مبنای علمی نداشته باشد محکوم به شکستند لذا کارها ضمن نگاه علمی باید در راستای نظر و نگاه مردم باشند لذا بر این اساس با طرح مدل مدیریت محله محور بدنبال تحقق این مهم هستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: