• دوشنبه ۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-692-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تدوین سند نیروی انسانی در استان برای اولین‌بار در کشور

سمنان به‌دنبال مجوز جابجایی بین‌دستگاهی کارمندان

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان سمنان از برنامه‌ریزی این استان برای تدوین سند نیروی انسانی استان خبر داد و گفت: تلاش ما بر این است که این اجازه را اخذ کنیم که بتوانیم در برخی دستگاه ها متناسب با توان و تخصص نیروها جابجایی هایی انجام دهیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، دکتر سعید طاهری در گفت‌وگو با خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: استان سمنان اولین استانی است که به این حوزه ورود پیدا و سند نیروی انسانی تدوین می‌کند.

 وی با بیان اینکه در فاز دوم این طرح قرار است به حوزه نیروی انسانی دستگاه‌ها و ادارات استانی ورود کنیم افزود: یک سامانه جامع آمار و اطلاعات نیز در استان ایجاد شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان سمنان، با اشاره به معضل نیروی انسانی در برخی دستگاه‌ها اظهار کرد: متاسفانه در برخی از دستگاه‌ها با تعدد نیرو و در برخی دستگاه‌ها با کمبود نیروی انسانی روبرو هستیم و این مشکلی است که در خیلی جاها وجود دارد.

وی با آنچه انباشت نیرو در برخی دستگاه‌ها و نیاز به نیروی انسانی در برخی دیگر، می‌خواند به عنوان یک معضل نام برد و گفت: در این شرایط متاسفانه امکان جذب نیرو هم سخت است لذا به دنبال این هستیم که این اختیار به ما داده شود که بتوانیم جابجایی‌های بین‌دستگاهی انجام دهیم تا مشکل حل شود.

به گفته رئیس سازمان برنامه و بودجه استان در صورت عملی شدن این طرح علاوه بر امکان جابجایی نیروی انسانی داخلی ادارات از استان یا شهرستانی به استان و شهرستان دیگر، امکان جابجایی نیروها از یک دستگاه به دستگاه دیگر هم ممکن خواهد شد.

طاهری با بیان اینکه بخش مهمی از اعتبارات هزینه حقوق نیروی انسانی می‌شود افزود: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که بیشترین استفاده و بهره‌وری از نیروی انسانی شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: