• چهارشنبه ۲۹ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-3691-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

واحدهای کم آب بر کشاورزی و دامپروری در استان سمنان توسعه می‌یابد

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به برگزاری همایش فرصت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری با محوریت استان سمنان اظهار داشت: با تحقق تفاهم‌نامه‌های سرمایه‌گذاری واحدهای تولیدی کم آب بر کشاورزی و دامپروری در استان سمنان توسعه می‌یابد .

به گزارش ایسنا منطقه سمنان، خدابخش عرب با اشاره به انعقاد 15 تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی استان اظهار داشت: در همایش فرصت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری ایران فرصت‌های سرمایه‌گذاری کم آب‌بر در بخش کشاورزی استان سمنان ارائه شد .

وی با اشاره به برخی مزایای برگزاری این همایش و همچنین انعقاد تفاهم‌نامه‌ها در بخش کشاورزی استان سمنان خاطرنشان کرد: در صورت تحقق سرمایه‌گذاری با کمترین آب بیشترین ارزش اقتصادی در بخش کشاورزی استان به دست می‌آید .

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان ایجاد زنجیره‌های تولید در بخش کشاورزی را یک امر ضروری دانست و گفت: ایجاد زنجیره‌های تولید فواید بسیاری برای بهره‌برداران داشته و زمینه حذف دلال‌ها در فرآیند تولید را فراهم کرده و این مهم نیز سبب می‌شود تا کشاورزان از محصول خود سود بیشتری کسب کنند .

عرب کاهش مهاجرت روستاییان به حاشیه شهرها را از دیگر فواید ایجاد زنجیره‌های تولید در روستاها دانست و گفت: با ایجاد زنجیره‌های تولید بخش کشاورزی در روستاها کشاورزان از محصول خود سود بیشتری به دست آورده و این امر منجر به عدم مهاجرت آن‌ها به شهرها به بهانه اشتغال می‌شود .

وی گفت بر این اساس معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در راستای توسعه و تکمیل زنجیره‌های تولید در بخش کشاورزی و دامپروری یکی دیگر از سیاست‌ها و اولویت‌های سازمان جهاد کشاورزی استان در همایش فرصت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری ایران بود .

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه تکمیل زنجیره‌های تولید محصولات کشاورزی و دامی از اولویت‌های این سازمان است افزود: توسعه زنجیره‌های تولید سبب کاهش بهای تمام‌شده تولید و ارائه مستقیم محصولات فرآوری شده کشاورزی و دامی در بازار بوده و بهره‌برداران و مردم توأمان می‌توانند از فواید این مهم بهره‌مند شوند .

عرب با بیان اینکه در این همایش فرآوری محصولات کشاورزی مانند پسته و همچنین گوشت قرمز به سرمایه‌گذاران معرفی شد اضافه کرد: غیر از فرآوری پسته و گوشت قرمز که انتظار می‌رود در شهرستان‌های دامغان و مهدی‌شهر مستقر شود سایر طرح‌های بخش کشاورزی قابلیت استقرار در تمامی شهرستان‌های استان را دارند .

وی گفت: در شهرستان‌های میامی، شاهرود، دامغان، سمنان و آرادان با توجه به اعلام آمادگی اشخاص حقیقی سرمایه‌گذاری انتظار می‌رود که در این شهرستان‌ها سرمایه‌‌گذاری انجام شود .

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در پاسخ به این پرسش که آیا تفاهم‌نامه‌ای درزمینهٔ اجرای طرح‌های مدیریت منابع آبی امضا شد یا خیر گفت: علی‌رغم اینکه تفاهم‌نامه‌ای در این حوزه در همایش امضا نشد اما از چهار سال نخست دولت تدبیر و امید تاکنون در حوزه صرفه‌جویی مصرف آب و به‌ویژه اجرای سیستم‌های نوین آبیاری طرح‌های متعددی در استان اجراشده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: