• سه شنبه ۲۸ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-2294-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تزریق شادابی با نقاشی دیواری بر دیوارهای شهر

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان از دیوارنگاری نقاط مختلف شهر با هدف تزریق روح شادابی به شهروندان در شهر سمنان خبر داد .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان جواد نجاریانی بااعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به اینکه اغلب دیوارهای سطح شهر نازیبا و غیر چشم نواز هستند با اجرا کردن نقاشی دیواری می توانیم ساختار بصری شهر را زنده کنیم .

وی بهبود سیما و منظر شهری،جذب گردشگر ،افزایش زیبایی های بصری معابر شهری ، جلوگیری از فعالیت‌های دیوار نویسی و پاکسازی دیوار نوشت‌های قبلی را از دیگر اهداف این کار عنوان و تصریح کرد: نقاشی دیواری و استفاده از رنگ های شاد و همچنین محتوای نقاشی‌ها می تواند روان جامعه را بهبود ببخشد و روحیه شادابی و سرزندگی را به مردم شهر اخلاق تزریق کند .

نجاریانی با بیان اینکه نقاشی دیواری، اجتماعی‌ترین صورت نقاشی است، یادآور شد: نقوش حاصله از یک دیوارنگاری در میدان‌های شهر، خیابان‌ها، دیوارهای اماکن اصلی شهر می‌تواند تا حد زیادی ذهن شهروندان را متوجه جهان زیباتری کرده و راهی برای تنفس ذات زیبایی شناسانه آنها ارائه دهد .

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان در پایان خاطر نشان کرد: نقاشی دیواری حکم جواهری را دارد که نقش تزیینی در شهر داشته و نباید صرفا به عنوان وسیله ای برای پوشاندن برهنگی‌های یک شهر استفاده شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: