• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-2290-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آموزش مهارت‌های شغلی و فنی و حرفه‌ای 2400 مددجو استان سمنان

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان از آموزش مهارت‌های شغلی و فنی و حرفه‌ای به‌بیش از 2400 مددجو استان در سال‌جاری خبرداد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، سید جواد رضوی، مدیرکل کمیته امداد استان سمنان در اولین نشست تخصصی اشتغال که با حضور اسماعیل غنیان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برگزار شد با اشاره به اینکه کار و تلاش از ابتدا مورد تأکید اسلام بوده است افزود: کمیته امداد تلاش می‌کند با ایجاد فرصت‌های شغلی افراد تحت حمایت را توانمند و از چرخه حمایتی این نهاد خارج کند.

رضوی بابیان اینکه دو هزار و ۴۴۲ مددجو کمیته استان سمنان در هشت ماه نخست امسال آموزش مهارت‌های شغلی و فنی و حرفه ای را دیدند افزود: هزار و ۱۸۷ آموزش با هدف پایدارسازی فرصت‌های شغلی ایجادشده، ۷۶۶ مهارت‌آموزی، ۲۹۶ کارآفرینی و ۱۹۳ حرفه‌آموزی دانش‌آموزی بوده است.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان بر نظارت مسئولان این نهاد بر فرصت‌های شغلی ایجادشده برای مددجویان تحت حمایت تأکید کرد و افزود: نظارت بر طرح‌های اشتغال ایجادشده باهدف افزایش تولید و پایداری اجرایی می‌شود.

وی بیان کرد: در هشت‌ماهه نخست سال جاری ۱۱۶ فقره تسهیلات بااعتبار یک میلیارد و ۷۲۳ میلیون تومان باهدف پایدارسازی و افزایش تولید برای فرصت‌های شغلی ایجادشده به کارگاه‌ها در حال فعالیت و مشاغل خانگی مددجویان تحت حمایت استان سمنان  پرداخت شد.

وی یادآور شد: ۱۱۱ فرصت شغلی از طریق کاریابی برای مددجویان کمیته امداد استان سمنان در هشت‌ماهه نخست امسال ایجاد شده است که از این مجموع ۹۴ فرصت شغلی فصلی و ۱۷ اشتغال پایدار بوده است.

اسماعیل غنیان، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان نیز  با تاکید بر تقویت ایجاد تعاونی‌ها در کشور گفت: راه‌اندازی تعاونی‌ها علاوه بر ایجاد همدلی در بین اعضای خانواده، دوستان و آشنایان تأثیر بسزایی در کاهش بیکاری افراد دارد.

 غنیان با تاکید بر تأمین زیرساخت‌های آموزشی، داشتن برنامه مدون و علمی برای ایجاد اشتغال افزود: نگاه به مشاغل سنتی با رویکرد جدید، افزایش فرصت‌های شغلی را به همراه دارد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان سمنان با اشاره به اینکه به‌طورکلی در دنیا ۳۰ درصد از طرح‌های اشتغال‌زایی در پنج سال نخست فعالیت خود با شکست مواجه می‌شوند افزود: استفاده از مشاغل نو، راه‌اندازی واحدهای تولیدی بر اساس نیاز بازار، شرایط محیطی، خلاقیت در ارائه طرح‌ها راه‌کارهایی مناسب برای موفقیت در طرح‌ها اشتغال‌زایی هستند که باید با حضور کارشناسان اشتغال بررسی شود.

وی آموزش افراد تحت حمایت کمیته امداد را در حوزه‌ فناوری اطلاعات ضروری دانست و افزود: با توجه به گسترش و رشد روزافزون این حوزه ایجاد فرصت‌های شغلی برای مددجویان با فراگیری آموزش‌های  فنی و حرفه‌ای باید موردتوجه قرار گیرد.

 وی با اشاره به اینکه کمیته امداد در ایجاد اشتغال به‌ویژه در مناطق روستایی این استان مؤثر بوده است افزود: ایجاد فرصت‌های شغلی در مناطق روستایی باهدف جلوگیری از مهاجرت  به شهر باید اجرایی شود. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: