• چهارشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۱:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-2190-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار سمنان:

توسعه بلاد اسلامی در زمان پیامبر(ص)به مدد مکارم اخلاقی بوده و نه ضرب شمشیر

استاندار سمنان با برشمردن اهداف غایی و دلایل بعثت نبی مکرم اسلام(ص) معتقد است که توسعه سرزمین های اسلامی در زمان پیامبر اسلام به مدد مکارم اخلاقی بوده و نه ضرب شمشیر.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، در جشن خانه احزاب استان سمنان که در شب میلاد پیامبر اعظم(ص) برگزار شد، اظهار کرد: امشب شبی است که خداوند متعال بر ما منت گذاشت و با میلاد وجود ذی جود حضرت محمدبن عبدالله(ص)، نعمتش را بر بشریت کامل کرد.

وی از اخلاق به عنوان حلقه مفقوده جامعه امروز ما نام برد و افزود: پیامبر اکرم صراحتا هدف از بعث خود را اشاعه مکارم اخلاق اعلام می کند و این مهم نشان دهنده جایگاه والای اخلاق در سیره نبوی است.

استاندار سمنان خداوند تنها در یک جا از تعبیر"بر شما منت گذاشتم" استفاده کرده و آن در همین جا است که به خلقت و میلاد پیامبر اکرم اشاره می فرمایند تصریح کرد: خداوند به صراحت هدف از خلقت جهان و آفرینش همه کائنات و آنچه در بین آسمان و زمین است را به خلقت پیامبر رحمت(ص) پیوند داده و خطاب به پیامبر اسلام(ص) می فرمایند که اگر تو نبودی جهان را خلقت نمی کردم.

وی با بیا اینکه مسلمان واقعی باید خود را به سیره و اخلاق پیامبر نزدیک کند گفت: شاید بیش از 80 درصد رشد و توسعه اسلام در زمان پیامبر به مدد اخلاق نبوی ممکن شده و تنها حدود 20 درصد آن به یاری شمشیر علی(ع) بوده است.

خباز با اظهار تاسف از آنچه به فراموشی سپردن اخلاق اسلامی در جامعه ما می خواند گفت: به فراموشی سپردن اخلاق اسلامی، زیبنده جامعه اسلامی نیست و لذا باید برای توسعه و نشر اخلاق اسلامی همه همت و مساعی خود را به کار گیریم.
وی با اشاره به اهداف مبارزان سال های پیش از انقلاب افزود: آنچه جامعه ما بیش از همه در انقلاب 57 در پی آن بود حاکمیت موازین و اخلاق اسلامی بود.

ای مقام ارشد اجرایی اذعان کرد: ما انقلاب کردیم که سیاست مان را اخلاقی کنیم اما متاسفانه ه تنها این مهم اتفاق نیفتاد بلکه اخلاق مان هم سیاسی شد.

وی با بیان اینکه ما نباید برای تکیه بر کرسی مدیریت و قدرت دست به هر کاری بزنیم ادامه داد: ما برخلاف آنچه امروز در فضای حقیقی و مجازی گاه می بینیم، اجازه نداریم با آبرو و حیثیت افراد بازی کنیم و هر اتهامی را به برادران دینی خود بزنیم.

خباز گناه زبان را از بزرگترین گناهان برشمرد و یادآوری کرد: با کنکاش در سیره پیامبر و ائمه معصومین(س) به روشنی می بینیم که در سیره بزرگان دین گماه زبا به مراتب بزرگتر از دیگر گناهان است.

وی به نقش مهم احزاب و فعالان سیاسی در اخلاقی تر شدن جامعه اشاره کرد و گفت: احزاب بدون تمسک به اخلاق نمی توانند رضایت و اعتماد مردم را جلب کنند.

نائب رئیس شوراهای فرهنگ عمومی و امر به معروف و نهی از منکر استان با بیان اینکه کار حزبی و سیاسی، امری مهم و در محدوده دین و آموزه های اسلاامی است اضافه کرد: من پیشتر هم گفته ام که معتقدم کار حزبی منوط به اینکه در ذیل شرع مقدس، قانون اساسی و در چارچوب اخلاق حسنه اسلامی باشد از نان شب هم برای جامعه اسلامی ما واجب تر است .

دکتر خباز از احزاب به عنوان پل ارتباطی بین مردم و حاکمیت نام برد و گفت: تحزب و توسعه فعالیت های حزبی با هدف مدیریت بهتر و علمی کشور یک ضرورت برای جامعه ما است، جامعه ای که برخی در آن به دلیل عدم اقبال عمومی به انها، به حزب ستیزی و حرب گریزی مشغولند و این در حالی است که همه دنیا و خصوصا کشورهای توسعه یافته سال ها است به این مهم رسیدند که توسعه کشور و مدیریت شفاف و سالم آن در سایه تحزب و فعالیت های شفاف سیاسی ممکن است.

وی به انتقاد از برخی بی اخلاقی ها در جامعه پرداخت و با بیان اینکه برخی مدیران، مدیریت را در ترس مردم و کارمندان از خود می دانند افزود: هستند مدیرای که  دوست دارند،  کارمندان و مردم از آنها بترسند، غافل از اینکه در آموزه های اسلامی، بر حاکمیت و مدیریت اخلاقی تاکید شده است لذا یک مدیر موفق در جامعه اسلامی مدیری است که با قلب مدیریت می کند و لذا مردم و کارکنان نیز او را دوست دارند و با جان و دل کار می کنند.

خباز با بیان اینکه در جامعه اسلامی نباید از هر ابزاری برای رسیدن به خواسته های فردی و قدرت سیاسی استفاده کرد بیان کرد: از همین رو است که احزاب باید بیش از هر چیزی به اخلاق و مدیریت اخلاقی توجه کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: