• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-1294-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

قصه‌ها و لالایی‌ها نه برای به خواب رفتن که برای بیداری بچه‌ها است

استاندار سمنان با اشاره به غنای فرهنگی در ایران به فرهنگ قصه گویی برای کودکان در ایران اشاره کرد و گفت: قصه‌ها و لالایی ها نه برای خوابیدن که برای بیداری انسان ها است.

به گزارش ایسا-منطقه سمنان، محمدرضا خباز در آیین اختتامیه بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی حوزه‌ی پنج کشوراظهار کرد: قلم نویسندگان و قصه‌گویان در مسیر انسان‌سازی است و اهمیت قصه نیز در همین انسان سازی و نقش تربیتی آن است.

وی با بیا اینکه خداوند در قرآن مهم‌ترین مسائل تربیتی را با زبان قصه برای انسان‌ها بیان کرده است، افزود: قرآن فقط کتاب آسمانی یک ملت نیست و برخلاف کتب آسمانی دیگر ملت‌ها تا روز قیامت، جامعه بشریت را هدایت می‌کند.

استاندار سمنان بر لزوم انتقال فرهنگ قصه گویی با بهره گیری از قصه های قرآنی تاکید کرد و گفت: پیامبر اسلام هم قصه‌های بیداری برانگیز و هدایت‌گر می‌گفت و امر قصه‌گویی در این‌باره بسیار مهم است.

عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان گفت: خداوند در این کتاب انسان‌ساز به ما یاد می‌دهد چگونه زندگی کنیم.

وی با بیان اینکه قصه‌های فراوانی در قرآن وجود دارد ادامه داد: کسی که ما را خلق کرده می‌دانسته هدایت انسان‌ها از راه قصه است .

استاندار سمنان با بیان اینکه خاطرنشان کرد: قصه‌گویی، هنر است و هرکس نمی‌تواند در این عرصه موفق باشد تصریح کرد: قصه‌گویان به‌عنوان انسان‌های فرهیخته در انتقال مفاهیم تربیتی، نقش بسزایی دارند.

خباز بیان کرد: هنر قصه‌گویی باید طوری باشد که روحیه انسان‌سازی و روحیه آزادی بیان و اندیشه را در وجود کودکان و نوجوانان زنده کند.

استاندار سمنان در بخش دیگری از سخنانش به هفته پژوهش هم اشاره و اضافه کرد: قصه‌گویان وظیفه دارند روحیه پژوهشگری را با قصه‌های خود را در وجود کودکان زنده کند.

وی راه نجات کشور را پژوهش دانست و گفت: اگر بتوانیم امر پژوهش را از دوران کودکی در کودکان و نوجوانان زنده کنیم، بسیاری از گره‌ها و مشکلات کشور به‌وسیله پژوهش گشوده می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: