• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-1093-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دبیر جشنواره ملی هفته پژوهش و فناوری کشور:

هر پژوهش باید نسخه‌ای برای رفع یک معضل جامعه باشد

دبیر جشنواره ملی هفته پژوهش و فناوری کشور بر لزوم هدفگذاری پژوهش‌ها تاکید کرد و گفت: هر پژوهش باید نسخه‌ای برای یک معضل جامعه باشد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، فریبا گودرزی در حاشیه همایش هفته پژوهش و فناوری استان سمنان در جمع خبرنگاران با اشاره به هماهنگی دو وزارتخانه کشور و وزارت علوم در برگزاری جشنواره ملی هفته پژوهش و فناوری از آن به عنوان یک گام مهم برای کاربردی کردن پژوهش‌ها نام برد و اظهار کرد: از همین رو در استان‌ها نیز استاندار به عنوان عالی‌ترین مقام دولتی در راس ستاد هفته پژوهش و فناوری قرار گرفته تا همه ظرفیت‌ها را به سمت برنامه‌های پژوهش‌محور سوق دهد.

وی با بیان اینکه هیچ برنامه‌ریزی بدون پژوهش به سرانجام نمی‌رسد افزود: دولت به‌دنبال این است که هر تصمیم‌گیری که در کشور انجام می‌شود پیش از آن از صافی یک کار پژوهشی گذشته باشد.

دبیر جشنواره ملی هفته پژوهش و فناوری کشور بر ضرورت عملیاتی بودن پژوهش‌ها تاکید کرد و گفت: مرکز مطالعات راهبردی وزارت کشور نیز به طور جدی دنبال کاربردی کردن پژوهش‌ها است تا به نقطه‌ای برسیم که هر پژوهش به مثابه یک نسخه، یک گره از مشکلات کشور و دستگاه‌های اجرایی را حل کند.

وی از حمایت دولت از پایان‌نامه‌های ارشد و دکترا به عنوان یک راهبرد دیگر نام برد و افزود: به دنبال این هستیم که با سوق دادن پایان‌نامه‌های دانشجویی به سمت رفع مشکلات و معضلات دستگاه‌ها، این پایان‌نامه‌ها نیز به سمت کاربردی‌تر شدن بروند.

گودرزی بر لزوم توجه به ظرفیت‌های بومی و منطقه‌ای تاکید کرد و افزود: جشنواره ملی هفته پژوهش همواره تاکید داشته که جهانی نگاه کنیم و بومی عمل کنیم.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص رفع آسیب‌های اجتماعی با کمک پژوهش‌ها در وزارت کشور گفت: خوشبختانه با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری یک سازمان اجتماعی در همین ارتباط راه‌اندازی شده و در فضایی فراقوه‌ای به دنبال چاره‌اندیشی برای رفع آسیب‌های اجتماعی در کشور است. این سازمان با توجه به دغدغه ویژه رهبری فرزانه انقلاب در خصوص آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی، مستقیما به رهبری انقلاب گزارش می‌دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: