• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-1690-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرکل کمیته امداد استان به ایسنا خبرداد:

وجود 8000حامی ایتام در استان سمنان
پرداخت ماهیانه 200هزار تومان به ایتام استان

مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان سمنان، از وجود حدود 8000حامی ایتام در این استان خبر داد.

سیدجواد رضوی، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه سمنان، اظهار کرد: این حامی‌ها هر ماه مبلغی را برای پرداخت به ایتام پرداخت می‌کنند.

وی با بیان اینکه 942 یتیم تحت‌پوشش کمیته امداد استان هستند افزود: میانین واریزی ماهیانه به حساب هر کدام از ایتام استان بیش از 200هزار تومان است. به عبارتی اگر سه کودک یا نوجوان یتیم در یک خانواده باشند از محل کمک‌های حامیان ماهانه 600هزار تومان دریافت می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان سمنان با اشاره به اینکه خیرین اقبال بیشتری به کمک به ایتام دارند تصریح کرد: سفارش بزرگان دین، آموزه‌های اسلامی و توجه ویژه به ایتام در فرهنگ ایرانی-اسلامی سبب شده که توجه به این حوزه بیشتر باشد.

رضوی از خدمات‌دهی به 1862 کودک غیر یتیم در استان خبر داد و گفت: این کودکان یتیم نیستند اما از جنبه های متعددی ممکن است شرایط سخت‌تری از ایتام داشته باشند چرا که به طور مثال ممکن است فرزند طلاق باشند یا پدر آنها بیمار صعب‌العلاج یا از کار افتاده و ...است لذا در برخی موارد اینگونه کودکان شرایط سخت‌تری دارند.

وی با بیان اینکه کمیته امداد برای این کودکان غیریتیم نیز حامی می‌گیرد افزود: حامیان به اینگونه کودکان در قیاس با ایتام بسیار کمتر هستند لذا توصیه ما این است خیرین به این کودکان نیز توجه بیشتری کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: