• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-994-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

معاون کانون پرورش فکری کشور به ایسنا خبرداد:

اقبال خانواده‌ها به اسباب‌بازی‌های ایرانی/
افزایش 5‌برابری مراکز عرضه محصولات فرهنگی در کشور

معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور از افزایش پنج‌برابری مراکز عرضه محصولات فرهنگی کودک و نوجوان در سه سال اخیر در سطح کشور خبر داد.

رضا قمرزاده در حاشیه بیستمین جشنواره قصه گویی که در سمنان در حال برگزاری است در به گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، با اعلام این خبر اظهار کرد: مراکز عرضه محصولات فرهنگی، فرصت خوبی برای اسباب‌بازی‌ها و محصولات فرهنگی تولید داخل فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه پیشتر دسترسی خانواده‌ها به کالاهای ایرانی دشوارتر بوده افزود: تا سال 93 تنها 50 مرکز عرضه محصولات فرهنگی ویژه کودکان در کشور وجود داشت که هم‌اینک این مراکز به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به بیش از 250 مرکز رسیدند.

معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور جدا از افزایش قابل توجه مراکز عرضه محصولات فرهنگی، برگزاری نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های مختلف و از جمله جشنواره اسباب‌بازی‌های ایرانی را در راستای تقویت و معرفی محصولات عرضه شده در این مراکز ارزیابی و تصریح کرد: کانون پرورش فکری برای برگزاری جشنواره اسباب‌بازی‌ها از همه تولیدکنندگان داخلی فعال در این بخش دعوت کرده است.

وی از تلاش کانون برای تولید محصولات فرهنگی متناسب با فرهنگ ایرانی-اسلامی برای کودکان و نوجوانان خبر داد و افزود: تلاش‌های کانون پرورش فکری در این چند سال سبب شده که اقبال خانواده‌ها به محصولات و خصوصا اسباب‌بازی‌های ایرانی بیشتر شود.

قمرزاده در پاسخ به پرسشی در خصوص خدمات این کانون به کودکان با نیازهای ویژه به ایسنا گفت: ایجاد مراکز فراگیر یکی از مهمترین اقدامات کانون برای کودکان با نیازهای ویژه است که خوشبختانه در دو سه سال اخیر شتاب و گسترش بیشتری پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه جداکردن کودکان با نیازهای ویژه از کودکان عادی همواره اثراث مثبتی ندارد گفت: در این مراکز فراگیر کودکان با نیازهای ویژه در کنار کودکان عادی دیگر از خدمات کانون بهره‌مند می‌شوند و همین کمک کرده که این کودکان بهتر از توانایی‌های خود استفاده کنند.

معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور با بیان اینکه تا سال 92 تنها پنج مراکز فراگیر در کل کشور فعال بوده خاطرنشان کرد: با تلاشی که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان انجام داد در چهار سال اخیر تعداد این مراکز در سطح کشور به بیش از 40 مرکز رسیده و به عبارتی این مراکز در سطح ملی هشت برابر افزایش داشتند که رشد قابل توجهی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: