• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-1590-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مديرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان خبر داد:

ارزیابی میزان آمادگی مردم در برابر حوادث طبيعي با اجراي طرح خادم

مديرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان از اجراي طرح ملي خادم در مناطق آسيب پذير و محروم استان سمنان خبر داد و گفت: در این برنامه ی ملی، پس از مراجعه داوطلبان هلال احمر به خانه ها و ارزیابی میزان آمادگی مردم، آموزش چهره به چهره ی راه های مقابله با بلایا و حفظ آمادگی پیش از وقوع حوادث و بلایا ، ارائه می گردد.

حسن شكرالهي در گفتگو با خبرنگار ايسنا، منطقه سمنان، افزود: جمعیت هلال احمر فارغ از وابستگی های سیاسی،  قومی و نژادی،  وظیفه ارائه خدمات از جمله آموزش به عموم مردم را عهده دار است. برنامه ملی خادم (خانواده آماده در مخاطرات) با هدف ارزیابی خانواده ها در برابر خطرات و بلایای طبیعی همزمان با سراسر كشور در استان سمنان نيز در حال اجرا است.

وي خاطرنشان كرد: برنامه ملي خادم(خانواده آماده در مخاطرات) براي اولين بار در كشور در بین استان‌هایي كه دارای مهمانشهر اتباع مهاجرين هستند، در استان سمنان اجرا شد.

مديرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان ادامه داد: در همین راستا و با توجه به این که مهمانشهر اتباع سمنان در حال حاضر دارای جمعیت ساکن حدود 600 خانوار می باشد و نیز با عنایت به آسیب پذیری سازه های موجود، جمعیت هلال احمر استان سمنان از ماه‌ها قبل با هماهنگی اداره کل امور اتباع و موسسه حامی( حمایت از پناهندگان ) ، مقدمات اجرای برنامه را در مهمانشهر فراهم آورده است.

شكرالهي اضافه كرد: همچنین به منظور بررسی زمینه های همکاری بیشتر بین جمعیت هلال احمر و اداره امور اتباع، پیش از آغاز طرح جلسه ای در محل مهمانشهر اتباع سمنان برگزار گردید. که با درنظر گرفتن جمعیت جوان مهمانشهر، زمینه های همکاری در حوزه های فرهنگی، ورزشی و هنری در راستای توانمندسازی افراد و نیز کاهش آسیب های اجتماعی بررسی گردید و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: