• یکشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-893-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دانشگاه آزاد در مسیر ارتقاء به دانشگاه نسل سوم

فرهاد رهبر در سمنان: دانشگاه‌ها برای رفع بیکاری و آسیب‌های اجتماعی راهکار بدهند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از خیز این دانشگاه برای تبدیل شدن به دانشگاه نسل سوم خبرداد و گفت: دانشگاه آزاد با رشد کمی بسیار بالا به یکی از بزرگترین دانشگاه های دنیا تبدیل شد ه، لذا باید با ارتقاء رشد کیفی این دانشگاه ان را به یک دانشگاه نسل سوم تبدیل کنیم.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان فرهاد رهبر در آیین معارفه رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان، تبدیل این دانشگاه به یک دانشگاه نسل سوم را ضروری برشمرد و اظهار کرد: دانشگاه آزاد یکی از موفق ترین دانشگاه های نسل اول و دوم بوده و لذا می تواند به عنوان یک دانشگاه نسل سوم نیز مطرح شود.

وی از هدفگذاری برای ارتقاء این دانشگاه به دانشگاه نسل سوم خبرداد و افزود: دانشگاه آزاد اسلامی از کیفیت آموزشی خوبی برخوردار است اما برای تبدیل شدن به دانشگاه نسل سوم باید ازنظر آموزشی کیفیت بیشتری پیدا کند.

رهبر به نسل های سه گانه دانشگاه ها اشاره و تصریح کرد: نسل دانشگاه ها، تعدد فارغ التحصیلان و تربیت کادر آموزشی مورد نیاز را مدنظر داشتند  که فارغ التحصیلی بالغ بر 5 میلیون و 700هزار دانشجو از آن نشان دهنده عملکرد بسیار موفق دانشگاه آزاد به عنوان یک دانشگاه نسل است.

 وی با بیان اینکه نیمی از آموزش عالی کشور در دانشگاه آزاد اسلامی صورت می گید اضافه کرد:  براساس آمار رسمی 50درصد بار آموزش عالی کشور بر دوش واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از این دانشگاه به عنوان سرآمد دانشگاه های نسل دوم نام برد و افزود: دانشگاه های نسل دومی دانشگاه هایی هستند که علاوه بر موضوع آموزش، به پژوهش به عنوان ضرورت توجه جدی دارند و دانشگاه آزاد اسلامی عملکرد فوق العاده ای در این بخش داشته که رتبه نخست آن از نظر تعداد مقالات و پژوهش ها را در کشور موید این موفقیت بزرگ است.

رهبر با بیان اینکه در دانشگاه های نسل سوم، حل مشکلات کشور از طریق مقالات و پژوهش های کاربردی مورد توجه است گفت: چاپ مقالات نباید محدود به مجلات شود از همین رو   یک دانشگاه نسل سوم می کوشد که به تولید مقالاتی بپردازد که از طریق آن بتواند معضل و مشکلی از مشکلات جامعه را مرتفع کند.


وی با بیان اینکه دانشگاه باید برای رفع معضلات کشور برنامه داشته باشد خاطرنشان کرد: دانشگاه باید برای همه بخش های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و... طرح و برنامه ارائه دهد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه مقابله با آسیب های اجتماعی،  امروز نیازمند ورود دانشگاهیان است گفت: دانشگاهیان ما و خصوصا جامعه‌شناسان، روان‌شناسان و اساتید حوزه علوم انسانی باید برای رفع آسیب های اجتماعی و زدودن بزه ها از چهره جامعه راهکار علمی و عملی ارائه دهند. همچنین اساتید حوزه های مرتبط با اقتصاد باید برای رفع مشکل جدی بیکاری که از معضلات مبتلابه امروز کشور است راهکار ارائه دهند.

رهبر با بیان اینکه دانشگاه آزاد در گذشته به عنوان یک دانشگاه موثر توانسته با رفع مشکل صف های طویل پشت کنکوری به رفع یکی از جدی تری مشکلات کشور کمک کند گفت: دانشگاه ازاد امروز نیز می تواند به رسالت های خود در قبال جامعه و رفع مشکلاتی همچون بیکاری و آسیب های اجتماعی کمک کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، موفقیت های این دانشگاه را نتیجه تلاش اساتید و مدیران این دانشگاه از گذشته تا امروز برشمرد و اظهار کرد: عملکرد موفق این مجموعه بزرگ علمی نتیجه زحمات همه کسانی است که از ابتدای تاسیس این دانشگاه، در راستای رشد و توسعه آن تلاش کردند.

وی از سمان به عنوان یک قطب مهم داشگاهی در کشور نام برد و گفت: استان سمنان در همه ادوار تاریخی مشاهیر علمی و دینی بسیاری داشته و دانشگاه آزاد باید به این ظرفیت و سرمایه عظیم توجه جدی کند.

رئیس دانشگاه آزاد در بخش دیگری از سخنان خود به درپیش بودن روز دانشجو و جایگاه والای شهدا اشاره کرد و گفت: همه ما مدیون خون پاک شهدا هستیم

وی به نقش مهم مدافعان حرم در پیروزی های به دست آمده اخیر اشاره و پیشنهاد داد: همچون روز 16آذر که در تجلیل از شهدای دانشجو روز دانشجو نامگذاری شده روزی نیز به پاسداشت مقام والای شهدای مقاومت به عنوان روز شهدای مدافع حرم نامگذاری شود.

به گزارش ایسنا در این ایین ضمن تجلیل از خدمات شاهرخ بهادری رنجبران، دکتر عبدلله خالصی اصل به عنوان رئیس دانشگاه آزاد استان معرفی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: