• یکشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-1491-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون جهاد کشاورزی استان سمنان اعلام کرد:

بیمه پایه برای 3 محصول باغی استان
بیمه تنه همه درختان میوه سمنان

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از بیمه پایه برای 3 محصول باغی سیب، انگور و پسته استان سمنان خبر داد و گفت: امسال برای نخستین بار در استان تنه تمام درختان میوه بیمه می‌شود.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، لطف الله رضایی با اعلام این خبر، اظهار کرد: بیمه تنه برای تمام درختان مثمر میوه استان در دو بازه زمانی قبل از باروری و بعد از باروری آغاز شده و تا پایان بهمن ماه ادامه دارد.

وی با اشاره به حق بیمه سهمیه باغداران استان گفت: باغداران استان سمنان می توانند با پرداخت 100 تا 600 هزار ریال تنه درختان باغ خود را بیمه کنند و در صورت بروز خسارت تا 10 برابر مبلغ حق بیمه غرامت مشمول حال کشاورزان زیان دیده می شود .

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه در این طرح کل محصولات باغی استان سمنان تحت پوشش قرار می‌گیرند افزود: اجرای بیمه تنه درختان میوه امسال برای سطح حدود 11 هزار و 500 هکتار اجرا می‌شود.

رضایی ادامه داد: امسال همچنین بیمه پایه برای سه محصول انگور، سیب و پسته به صورت پایلوت در استان انجام می‌شود.

وی با اشاره به مزایای انجام بیمه پایه برای محصولات باغداران گفت: این بیمه با کمترین میزان پرداخت حق بیمه از سوی باغداران انجام می شود و در صورت بروز خسارت غرامت نیز بر اساس هزینه های تولید به کشاورزان زیان دیده پرداخت می‌شود.

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان خاطر نشان کرد: بیمه تکمیلی که در برگیرنده تمامی خطرات باشد لزوما بر اساس بیمه پایه برای سه محصول سیب، پسته و  انگور انجاممی شود.

رضایی یادآور شد: بیمه سایر محصولات همانند سالهای گذشته بر اساس تعرفه های اعلامی از سوی صندوق بیمه تا پایان بهمن ماه انجام خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: