• یکشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-1391-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان سمنان خبر داد:

پرداخت بیش از 1230 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی استان سمنان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از پرداخت یک هزار و ۲۳۶ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی استان در سالجاری خبر داد .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان ، بهروز اسودی در هشتاد و هفتمین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار کرد: تا کنون بیش از یک‌هزار ۹۰۰ واحد تولیدی استان به منظور دریافت تسهیلات رونق تولید در بهین‌یاب ثبت نام کردند.

وی با اشاره به معرفی یک‌هزار و ۹۱ واحد تولیدی استان به بانک‌ها افزود: ۲۷۰ واحد تولیدی استان در سالجاری به ارزش یک هزار و ۲۳۶ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید دریافت کرده اند که سهم واحدهای صنعتی حدود ۸۹۶ میلیارد ریال و سهم کشاورزی ۳۳۹ میلیارد ریال بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان تصریح کرد : سهم شهرستان شاهرود از پرداخت تسهیلات رونق تولید ۲۴۸ میلیارد ریال است که این اعتبارات به ۵۷ واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی این شهرستان پرداخت شده است .

دبیر کارگروه تسهیل و رونق تولید استان ادامه داد: این تسهیلات به ۶ واحد صنعتی و ۵۱ واحد تولیدی بخش کشاورزی شاهرود پرداخت شده است.

وی با اشاره به مصوبات آخرین نشست این کارگروه تصریح کرد: در این جلسه با درخواست ۱۷۳ واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی استان که در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده اند موافقت و جهت دریافت تسهیلات به بانکهای عامل معرفی شدند .

این مقام مسئول با اشاره به اشتغال‌زایی ۷۹۴ نفری طرح های معرفی شده اظهار کرد: از این تعداد طرح، ۴۱ طرح به ارزش یک‌هزار و ۴۵۱ میلیارد ریال مربوط به بخش صنعت و ۱۳۲ طرح به ارزش ۲۱۰ میلیارد ریال مربوط به بخش کشاورزی است.

اسودی همچنین از بررسی مشکلات بانکی ، زیربنایی ، مالیات و تامین اجتماعی پنج واحد تولیدی کارخانه سیمان بیارجمند، سیم و کابل مغان ، پتاس طرود ، صنعت پتاس آسیا و واحد تولیدی همایون ایمانی خبر داد و اضافه کرد: در بخش رفع موانع تولید کارگروه تا کنون مشکلات ۵۰۱ واحد تولیدی استان بررسی و در جهت رفع موانع ۱۲۰۰ مصوبه به تصویب اعضای کارگروه رسیده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: