• یکشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-793-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ارائه دستاورد‌هاي پژوهشي جهاددانشگاهي در نمايشگاه پژوهش و فناوری استان سمنان

رئيس جهاددانشگاهي استان سمنان گفت: آخرين دستاورد‌هاي مهم پژوهشي و تحقيقاتي جهاددانشگاهي استان سمنان در سومين نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان سمنان ارائه شد.

به گزارش خبرنگار ايسنا، منطقه سمنان، حسن رهايي افزود: همزمان با هفته پژوهش و فناوری، و با گشايش نمایشگاه دستاورد‌هاي پژوهش و فناوري و فن بازار استان سمنان كه با حضور استاندار سمنان، نمايندگان استان در مجلس، فرمانداران و شماری دیگر از مسؤولان دستگاههای اجرایی استان سمنان آغاز به كار كرد، دستاورد هاي پژوهشي جهاددانشگاهي استان سمنان ارائه شد.

وي ادامه داد: طرح‌هاي پژوهشي و تحقيقاتي جهاددانشگاهي استان سمنان در بخش‌هاي علوم انساني، اجتماعي، فني و مهندسي، نمايندگي خون بند ناف نوزادان، مراكز خدمات تخصصي آزمايشگاهي، گروه‌هاي پژوهشي برنامه ريزي و گردشگري كوير و پايان‌نامه هاي دانشجويي در اين نمايشگاه ارائه مي‌شود.

رهايي به معرفي و ارايه دستاوردهاي نمايندگي خون بند ناف نوزادان رويان جهاددانشگاهي استان سمنان در اين نمايشگاه اشاره كرد و گفت: طي سنوات اخير، جمع‌آوري و ذخيره سازي نزديك به 300 مورد خون بندناف نوزادان در استان سمنان انجام شده است.

وي همچنين از اجراي بالغ بر 20 طرح پژوهشي و تحقيقاتي، طي دوسال اخير در مجموعه جهاددانشگاهي استان سمنان خبر داد و گفت: در بخش آزمايشگاه مصالح ساختماني و مواد معدني همكار اداره استاندارد استان سمنان نيز طي دو سال اخير طبق قراردادهايي كه با سازمان‌ها، ارگان‌ها و شركت‌هاي مختلف منعقد شده است، بالغ بر 582 مورد نمونه مصالح ساختماني و مواد معدني آزمايش انجام شده است.

این نمایشگاه كه تا 14 آذر ماه در سالن شهداي هسته‌اي دانشگاه پيام نور سمنان داير مي‌باشد در بيش از 50 غرفه در حوزه‌های مختلف دستگاه های اجرایی استان، دانشگاه ها و مراکز علمی آموزشی و پژوهشی و شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری برپا شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: