• یکشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-593-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار سمنان مطرح کرد:

بیگانگی فارغ التحصیل با نیازهای بازار کار، محصول عدم ارتباط بین صنعت و دانشگاه

استاندار سمنان، از عدم وجود مهارت مورد نیاز بازار کار در فارغ التحصیل به عنوان نتیجه و محصول عدم ارتباط منطقی بین صنعت و دانشگاه در کشور نام برد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، محمدرضا خباز در آیین افتتاح نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان سمنان بر لزوم تقویت بین صنعت و دانشگاه تاکید و اظهار کرد: صنعتگران و تولید کنندگان باید با دانشگاهیان بر سر یک میز بنشبند چرا که عدم ارتباط بین صنعت و دانشگاه باعث پرورش دانشجویانی در کشور شده که به درد بازار کار و تولید نمی خورند.
این مقام ارشد اجرایی رشد بسیار بالای مراکز دانشگاهی را یک فرصت مغتنم برای توسعه کشور دانست و تصریح کرد: وجود فاصله بین صنعت و دانشگاه از مشکلات مهم و جدی است و باید مورد توجه قرار گیرد.

ریس ستاد هفته پژوهش و فناوری استان سمنان عدم تعامل مناسب بین تولید کنتدگان و پژوهشگران دانشگاهی از مهمترین معظلات امروز کشور است و باید برای آن چاره ای اندیشید.

وی با اشاره به ضروت استفاده بازار کار از توانمندی فارغ التحصیلان خلاق افزود: باید برای جذب افراد تحصیل کرده توانمند اهتمام بیشتری شود.

استاندار سمنان نبود اشتغال را سد بزرگ سد راه فارغ التحصیلان برشمرد و ادامه داد: گرفتاری و مشکلات دانشجویان، تازه بعد از فارغ التحصیلی آنان آغاز می شود.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه ها باید به عنوان مرجع رفع گرفتاری های جامعه، بتوانند مشکلات صنعتی و معدنی و تجاری کشور را مرتفع کنند.

رئیس کارگروه اشتغال استان، با اشاره به اقدامات دولت دوازدهم برای رفع مشکل اشتغال دانشجویان فارغ التحصیل گفت: ابتکار دولت دوازدهم در ایجاد اشتعال برای جوانان و دانشحویان از طریق دوره های کار آموزی و کارورزی می تواند به رفع این معضل کمک کد.

خباز با اشاره به سهمیه استان سمنان از طرح کارورزی خاطرنشا کرد: امسال سهیمه استان سمنان در این طرح بیش از ۱۸۰۰ نفر پیش بینی شده که از طریق اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی در حال پیگیری است.

وی از برپایی نمایشگاه پزوهش و فناوری به عنوان یک فرصت نام برد و از مسئولان دانشگاه ها و آموزش و پرورش خواست زمینه بازدید دانشجویان و دانش آموزان از این نمایشگاه را تسهیل کنند.

استاندار سمنان باید برای بازدید شخصیتهای و دانش اموزان و دانشجویان از نمایشگاه تلاش بیشتری شود که نسل جوان ما با پژوهش های جدید اشنایی بیشتری پیدا کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: