• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-1091-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا استان سمنان تاکید کرد:

تداوم اجرای قانونی که حجم قاچاق کالا در کشور را نصف کرد

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز و مدیرکل امنیتی و انتظامی استان سمنان با تمجید از عملکرد دولت تدبیر و امید در خصوص بستن مبادی قاچاق کالا گفت: دولت با تصویب قانون جامع مبارزه با قاچاق کالا حجم قاچاق کالا و ارز در کشور را به نصف رساند.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان حسن اسلامی راد این توفیق دولت را بی‌سابقه دانست و اظهار کرد: دولت دوازدهم همین سیاست را تا کاهش بیشتر این معضل اقتصادی ادامه خواهد داد.

وی با اشاره به کاهش بالای قاچاق کالا در دولت یازدهم ادامه داد: بعد از تصویب قانون جامع مبارزه با قاچاق کالا در دولت یازدهم، میزان قاچاق از 25میلیارد دلار به 12.5میلیارد دلار کاهش یافت.

اسلامی‌راد اظهار امیدواری کرد: دولت دوازدهم با تداوم این سیاست در پایان کار خود حجم قاچاق کالا در سطح کشور را به زیر پنج هزار میلیارد دلار برساند.

دبیرکمیسیون برنامه‌ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز و مدیرکل امنیتی و انتظامی استان سمنان با اشاره به نقش مهم مقابله با قاچاق در رونق تولیدذ و اشتغال گفت: با تحقق هدفگذاری‌های دولت تدبیر و امید در مبارزه با قاچاق گام‌های مهمی در شکوفایی اقتصادی کشور برخواهیم داشت.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری سمنان از قاچاق کالا به عنوان یکی از بزرگترین معضلات اقتصادی کشور نام برد و تصریح کرد: مبارزه با قاچاق کالا به ایجاد اشتغال و تولید داخلی کمک شایانی خواهد کرد.

استاندار سمنان نیز در این جلسه بر لزوم مبارزه بی امان بر قاچاق تاکید کرد و گفت: در بحث قاچاق، قوانین بازدارنده باید به گونه ای باشدکه کسی به خود اجازه تخلف ندهد درغیراین صورت فرد متخلف پس از پرداخت جریمه، دوباره به قاچاق ادامه خواهد داد.

محمدرضا خباز با بیان اینکه باید مقابله با قاچاق را با عزم و اراده ملی بیش از پیش برای ریشه کن شدن و کاهش قابل قبول آن ادامه دهیم افزود: کالای قاچاق مانند موریانه‌ای بر کشور مسلط و آن را از درون متلاشی می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: