• یکشنبه ۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-791-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل سرمایه گذاری خارجی استانداری سمنان خبر داد

شناسایی و عرضه ۹۶ قابلیت سرمایه گذاری استان سمنان به سرمایه گذاران خارجی

  مدیر کل سرمایه گذاری خارجی استانداری سمنان از شناسایی و عرضه ۹۶ قابلیت سرمایه گذاری این استان به سرمایه گذاران داخلی و خارجی خبر داد .

به گزارش ایسا-منطقه سمنان، صادقی در پنل اختصاصی استان سمنان اظهار کرد:سرمایه گذاران خارجی می تواند در صورت تمایل از این ظرفیت ها و فرصت ها بهره مند شوند.

وی از وجود سه منطقه ویژه اقتصادی در استان سمنان خبر داد و افزود: این سه منطقه اقتصادی ویژه می تواند پذیرای سرمایه گذاران داخلی و خارجی باشد.

وی با بیان اینکه  سمنان رتبه اول کشور از حیث تعداد دانشجویان را دارد ادامه داد: از نظر معدنی نیز رتبه اول کشور از نظر ۵ ماده ی معدنی در اختیار استان سمنان است .‌

صادقی حجم ذخیره شناخته شده زمین شناختی در استان سمنان را دو نیم میلیارد تن اعلام کرد و تصریح کرد: گج، سلستین، زئولیت ، نمک و...از جمله معادن بسیار غنی در استان سمنان است به طوری که 60درصد نمک، 40 درصد گچ و 95درصد زئولیت ایران در سمنان تولید می شود. ضمن اینکه فرآوری پتاس در شرق استان فرصت بسیار مطلوب سرمایه گذاری برای شرکای خارجی محسوب می شود.

وی با اشاره به شرایط مساعد کشاورزی در این استان اضافه کرد: وجود اقلیم های متنوع جهت کشت انواع اقلام زراعی و باغی در بیش از 193 هزارهکتار اراضی استان از امتیازات این استان است.

مدیر کل سرمایه گذاری خارجی استانداری سمنان با بیان اینکه سرمایه گذاری در بخش داروهای گیاهی بعنوان یک فرصت عالی سرمایه گذاری در استان محسوب می شود از استان سمنان به عنوان یک استان صنعتی نام برد و افزود: ۱۲۰ واحد قطعه سازی در استان سمنان فعال است .

صادقی همچنین مناطق گردشگری فراوان استان ، اکو کمپ گردشگری توران ؛ مجموعه های گردشگری سلامت و ...را از دیگر قابلیت استان جهت سرمایه گذاری داخلی و خارجی برشمرد و گفت: ۴۲۰۰ هکتار منطقه آزاد اقتصادی در استان پذیرای سرمایه گذاران خارجی و داخلی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: