• یکشنبه ۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-594-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون سرمایه گذاری میراث فرهنگی کشور مطرح کرد:

تضمین های دولت برای سرمایه گذاری خارجی پروژه های گردشگری
نبود تهدید امنیتی در حوزه سرمایه گذاری گردشگری

معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور از دادن تضمین هایی از سوی دولت برای سرمایه گذاری خارجی پروژه های حوزه گردشگری خبر داد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، سعید اوحدی در پل گردشگری همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری ایران اظهار کرد: ایران از جاذبه بسیار بالایی در حوزه گردشگری برخوردار است و دولت دوازدهم برای اجرایی شدن پروژه های این بخش تضمین هایی می دهد.

وی با اشاره به دغدغه سرمایه گذاران در خصوص ریسک های سرمایه گذاری ادامه داد: دولت بر اساس قوانین ریسک های تجاری این بخش را پوشش می دهد. ضمن اینکه خدماتی هم در این بخش به سرمایه گذاران ارائه می دهد.

معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور در بخش دیگری به افزایش تخت های اقامتی کشور در چند سال اخیر اشاره و خاطرنشان کرد: با وجود توسعه این زیرساخت ها در کشور هنوز نیازهای زیادی در این بخش وجود دارد لذا از سرمایه گذاری سرمایه گذاران خارجی و داخلی در این بخش استقبال می کنیم.

وی با بیان اینکه مهمترین مشکل در احداث هتل ها بحث زمین است به خدمات ارائه شده در این بخش اشاره کرد و گفت: با توجه به قیمت بالای زمین در شهرها و خصوصا در کلانشهرها در تعامل بین سازمان میراث، وزارت دارایی ، وزارت شهرسازی و... ترتیبی اتخاذ شده که تسهیلاتی در خصوص تحویل و فروش زمین به سرمایه گذاران داده شود که پرداخت قیمت زمین پنج سال بعد از قرارداد و شروع عملیات اجرایی احداث هتل و همچنین معافیت های مالیاتی بی 10 تا 13 سال و... از جمله این تسهیلات است.

معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور اضافه کرد: علاوه بر این قیمت زمین تحویلی نیز بر پایه قیمت های منطقه ای محاسبه می شود.

اوحدی با اشاره به اهمیت امنیت در جذب توریسم به زیان برخی کشورها از عدم امنیت در بحث توریسم اشاره کرد و گفت: کشورهای ترکیه و مصر از جمله کشورهایی است که در این بخش متضرر شدند .

وی با ابراز تاسف از حمله تروریستی اخیر در کشور مصر افزود: کشور مصر که از کشورهایی است که سالانه گردشگران بسیار زیادی از اقصی نقاط دنیا جذب می کند اما در این سال ها به واسطه حملات تروریستی با مشکلات جدی روبرو بوده و حمله اخیر تروریستی به مسجدی در این کشور که به کشته شدن بیش از 200 نفر انجامید نمودی از این ناامنی ها است و این در حالی است که ایران یکی از با ثبات ترین کشورهای منطقه در بحث امنیت است.

وی اضافه کرد: هیچ منبع تهدیدآمیزی در حوزه امنیت، سرمایه گذاری خارجی را در ایران تهدید نمی کند و این نکته مهمی است که باید سرمایه گذاران آن را مد نظر داشته باشند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: