• یکشنبه ۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-591-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون امور بین الملل بانک مرکزی اعلام کرد:

رفع مشکل انتقال منابع بانکی در عراق و افغانستان/ اتصال همه بانک های ایرانی به سیستم تسویه بین بانکی اتحادیه اروپا

معاون امور بین الملل بانک مرکزی ایران گفت: همه بانک های ایران داخل و شعب خارجی بانک های ایرانی با سیستم تسویه بین بانکی اتحادیه اروپا وصل بوده و امکان انجام فرآیند پرداخت و داریز با همه بانک های کشورهای عضو اتحادیه اروپا را دارند.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان غلامعلی کامیاب در همایش بین المللی معرفی فرصت های سرمایه گذاری ایران اظهار کرد: در هیچکدام از کشورهای عضو اتحادیه اروپا مشکلی بابت انتقال بانکی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه البته در برخی از کشورهای همسایه مشکلاتی وجود دارد افزود: در کشور عراق بانک های ایرانی و از جمله بانک ملی مستقر است و مشکلی نداریم در افغانستان نیز بانک های مشترکی وجود دارد که مبادلات مالی را انجام و وجوه را انتقال می دهند.

معاون امور بین الملل بانک مرکزی ایران از امضای یک قرارداد بانکی با پاکستان خبر داد و تصریح کرد: این قرارداد امضا شده اما هنوز عملیاتی نشده است و با عملیاتی شدن آن بزودی مشکل انتقال منابع مالی از پاکستان هم مرتفع می شود.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه برخلاف کشورهای اروپایی که هیچ مشکلی در بحث انتقال منابع نداریم در برخی کشورهای همسایه مشکلاتی وجود دارد که به مرور مرتفع می شود.

کامیاب از سیستم بانکی ایرا به عنوان یک سیستم بانکی حرفه ای نام برد و گفت: بانک های اروپایی بعد از برجام و ایجاد ارتباط مجدد همگی به حرفه ای بودن سیستم بانکی ایران اذعان داشتند.

وی با بیان اینکه سیستم بانکی ایران با ابزارهای پرداخت آشنایی دارند ادامه داد: جمهوری اسلامی قوانین بسیار پیشرویی در این حوزه دارد و دستگاه قضایی هم به قواعد مرتبط به آن ترتیب اثر می دهد.

معاون امور بین الملل بانک مرکزی ایران ضمن دعدت از سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در ایران از حمایت بخش دولت دوازدهم از سرمایه گذاران خبر داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: