• شنبه ۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 969-292-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

محمد خزاعی اعلام کرد:

ورود و خروج منابع مالی در فضای اقتصادی و سرمایه گذاری ایران روز به روز در حال عادی ترشدن است

معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران از عادی تر شدن روز به روز ورود و خروج منابع مالی در فضای اقتصادی بانکی و سرمایه گذاری ایران خبر داد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، محمد خزاعی در افتتاحیه همایش فرصت های اقتصادی و سرمایه گذاری ایران، اظهار کرد: در حال حاضر هم از طریق سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران و هم از طریق بانک مرکزی با سرمایه گذاران خارجی در ارتباط هستیم.

وی با بیان اینکه بعد از برجام اتفاقات خوبی در فضای اقتصادی ایران رخ داده افزود: بعد از برجام مراودات بانکی با دنیا از سر گرفته شد اگر چه هنوز بانک هایی در دنیا وجود دارد که در حال رصد فضا هستند اما بی تردید شرایط امروز با دو سه سال پیش کاملا دگرگون شده است.

خزاعی از ارتباط مداوم و تعامل دو سویه مسئولان ایرانی و خصوصا مسئولان حوزه های بانکی و سرمایه گذاری با سرمایه گذاران خارجی خبر داد و گفت: البته هنوز هستند سرمایه گذارانی در برخی کشورها که با جرات کمتری به این حوزه وارد شوند اما در مجموع اطلاعات سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران تایید کننده این است که ورود و خروج منابع مالی به اقتصاد ایران روز به روز در حال عادی ترشدن است.

معاون وزیر اقتصاد از آمادگی و جدیت ایران در استقبال از سرمایه‌گذاران خارجی خبر داد و افزود: ایران کشوری با ظرفیت های بسیار بالای سرمایه گذاری است و بسیار علاقه مند است که از منابع خارجی در توسعه اقتصادی خود بهره‌ بگیرد.

وی ادامه داد: چه مسئولان بانکی ایران و چه وزارتخانه های مرتبط با حوزه های اقتصادی و سازمان سرمایه‌گذاری آماده تعامل بیشتر با سرمایه گذاران خارجی برای تسهیل در جذب سرمایه گذاری ها است.

خزاعی از برگزاری همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری به ابتکار استانداری سمنان به عنوان  یک فرصت مغتنم نام برد و گفت: هدف از برگزاری این همایش بین المللی، معرفی بهتر فرصت‌های اقتصادی ایران در بخش‌های مختلف است.

وی با بیان اینکه استان سمنان این همایش را در سطحی ملی و بین المللی برگزار کرده اضافه کرد: حضور شرکت ها، سازمان‌ها و نهادهای اقتصادی بین‌المللی و چندملیتی در این همایش فرصت خوبی است که می تواند به جذب سرمایه گذاری ها در ایران کمک کند.

این خبر بروزرسانی می شود


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: