• شنبه ۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-494-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

افتتاح 17 اقامتگاه بومگردی استان تا پایان سال

23 بنای تاریخی استان سمنان قابلیت واگذاری دارند

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان از وجود 23 بنای تاریخی در این استان خبر داد که قابلیت واگذاری به سرمایه‌گذار بخش خصوصی دارند.

حسین خواجه بیدختی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان اظهار کرد: تاکنون چهار –پنج بنا را تعیین تکلیف کردیم و در حال فراهم سازی شرایط برای جذب سرمایه‌گذار برای سایر این بناها هستیم.

وی ادامه داد: تعداد تخت‌های استان از بیش از 1300تخت در سال 94 تاکنون به 1450 تخت رسیده که رشد بسیار خوبی داشته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اضافه کرد: احداث سه هتل با اعتباری بالغ بر 800میلیارد تومان و ظرفیت بیش از 800تخت از آخرین اقدامات میراث فرهنگی در این راستا بوده است.

خواجه بیدختی با اشاره به ایجاد تحول در هتلینگ این استان به بهره‌برداری از ده‌ها پروژه استان در چند سال اخیر اشاره و تصریح کرد: تا پایان سال 96چهار هتل دیگر به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان به ایجاد ده‌ها مرکز اقامت بومگردی در این استان طی یکی- دو سال گذشته اشاره کرد و افزود: تا پایان امسال 17 مرکز اقامت بومگردی دیگر در استان سمنان افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به اینکه استان سمنان با توجه به موقعیت ویژه خود ظرفیت بالایی در جذب گردشگر دارد اظهار کرد: باید برنامه‌های بیشتری برای ترغیب گردشگران و زوار عبوری به اقامت در استان اجرایی شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: