• پنجشنبه ۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-394-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رسانه، نهادی موثر در فراگیرتر شدن سنت حسنه وقف

برترین های "وقف و رسانه"در سمنان هدایای خود را به زلزله‌زدگان کرمانشاه اهداء کردند

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، برترین های حوزه وقف در همایش وقف و رسانه که هر ساله در سمنان برگزار می شود در یک اقدام انساندوستانه همه هدایای نقدی این همایش استانی را به هموطنان زلزله زده غرب کشور اهدا کردند.

محمدتقی قدس رئیس انجمن خبرنگاران استان سمنان در این همایش که با حضور معاون اوقاف کشور، سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس و شماری از مسئولان و فعالان رسانه ای استان برگزار شد اظهار کرد: فعالان رسانه ای استان علاوه بر فعالیت های گسترده در ترغیب هموطنان به کمک به زلزله زدگان اخیر و کمک های جداگانه به هم میهنان آسیب دیده از زلزله بزرگ آبان ماه در استان های غربی، در یک حرکت جمعی همه هدایا و هزینه های این همایش سالیانه را به زلزله زدگان تقدیم کردند.

وی با بیان اینکه فعالان رسانه ای و خبرنگاران از ضعیف ترین اقشار جامعه هستند افزود: در برخی رسانه ها و خصوصا رسانه های خصوصی و محلی حقوق و درآمد ماهیانه یک خبرنگار از کار در رسانه به بیش از 300 هزار تومان هم نمی رسد و همین کمک آنها به هموطنان زلزله زده را با اهمیت تر جلوه می دهد.

رئیس انجمن خبرنگاران استان سمنان از آمادگی فعالان رسانه ای استان برای کمک به توسعه وقف به عنوان یک نهاد مهم و ریشه دار در جوامع انسانی خبرداد و گفت: وقف یک سنت حسنه و نیکو است که از دیرباز و پیش از دین مبین اسلام نیز وجود داشته و با ظهور دین رهایی بخش اسلام این سنت حسنه با تاکید پیامبر عظیم الشان(ص) و ائمه هدی تقویت و توسعه بیشتری یافته است.

وی به قش رسانه ها در توسعه وقف اشاره و خاطرنشان کرد: رسانه ها می توانند در توسعه و فراگیر شدن این سنت نیکو نقش مهم و محوری ایفا کنند همچنان که مدیرکل اوقاف استان تایید کردند که افزایش فعایت های رسانه ای در حوزه وقف به روند رو به افزایش موقوفات جدید در استان کمک شایانی کرده لذا از همین رو ما خبرنگاران به اثرگذاری در این بخش و ترغیب مردم به فعالیت های بشردوستانه افتخار کرده و بر توسعه و برجسته کردن این فعایت ها اصرار داریم.

قدس با تقدیر از همکاران رسانه ای خود بر لزوم توجه بیشتر به فعالان رسانه ای استان و استفاده دستگاه ها و نهادهای حاکمیتی از ظرفیت های رسانه ای استان سمنان تاکید کرد.

به گزارش ایسنا؛ امسال نیز دو تن از خبرنگاران منطقه خبری ایسنا استان سمنان در بین برتری های همایش وقف و رسانه این استان بودند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: