• چهارشنبه ۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-390-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرکل کمیته امداد استان در بازدید از ایسنا:

جمع‌آوری کمک‌های مردمی باید قاعده‌مند شود/ جمع‌آوری و ارسال 385 میلیون تومان کمک سمنانی‌ها برای زلزله‌زدگان

مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان سمنان با حضور در ایسنا ضمن بازدید از دفتر این خبرگزاری به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ گفت.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، سید جواد رضوی، در گفت و گو با خبرنگاران ایسنا نقش رسانه‌ها در فعالیت‌ها و ماموریت‌های این نهاد را مهم ارزیابی و اظهار کرد: کار در کمیته امداد متکی به مردم است لذا هرچه اعتماد مردم به این بخش بیشتر باشد توان و ظرفیت کمیته امداد برای خدمت‌رسانی نیز بیشتر می‌شود از همین رو رسانه‌ها نقش مهم و محوری در جهت‌دهی افکار عمومی به سمت فعالیت‌های خیرخواهانه و نوع‌دوستانه دارند.

وی از ایسنا به عنوان یک رسانه موثر نام برد و اظهارامیدواری کرد: این نهاد در استان سمنان به کمک ایسنا و دیگر رسانه‌های موثر به یاری نیازمندان بیشتری بشتابند و با تلاش در جهت فقرزدایی به توانمندسازی بیشتر مددجویان کمک کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان سمنان در پاسخ به پرسشی در خصوص عملکرد این نهاد در زلزله کرمانشاه گفت: کمیته امداد در سطح ملی تلاش زیادی برای کمک‌رسانی به هم‌میهنان زلزله‌زده کرد و در استان نیز از همان روز حادثه فعالیت برای جمع‌آوری کمک‌ها و ارسال به منطقه آغاز شد.

وی از جمع‌آوری 370 میلیون ریال کمک نقدی و بیش از 3150میلیون ریال کمک غیرنقدی برای زلزله‌زدگان کرمانشاه خبر داد و افزود: اولین محموله کمک‌های جمع‌آوری شده کمیته امداد استان در همان بعدازظهر روز اول حادثه به غرب کشور ارسال شد.

رضوی از ارسال 2000پتو در روز اول حادثه به مناطق زلزله‌زده خبر داد و تصریح کرد: از روز حادثه تاکنون چندین کامیون کمک‌های غیرنقدی استان سمنان از سوی کمیته امداد امام(ره) استان ارسال شده است.

وی با بیان اینکه دو شماره حساب 9999که به نام کمیته امداد کشور است و 0102318463009 نزد بانک صادرات بنام کمیته امداد استان در روز اول اعلام شد تصریح کرد: البته بخش زیادی از کمک‌ها نیز به حساب 9999واریز شده که مبلغ آن به دلیل رند بودن شماره بیشتر است و در این آمار نیامده است.

مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان سمنان ادامه داد: شماره حساب مجازی 6037691990176984 و پرداخت آنی از طریق تلفن همراه با شماره گیری کد #02399*8877* راه‌های دیگر برای کمک‌های نقدی به زلزله‌زدگان در استان سمنان است. ضمن اینکه در پایگاه‌ها و مراکز نیکوکاری 30گانه استان و دیگر مراکز مرتبط با کمیته امداد کمک‌های غیرنقدی نیز جمع‌آوری می‌شود و این روند هنوز هم ادامه دارد.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص نیازهای فوری هموطنان زلزله‌زده خاطرنشان کرد: در حال حاضر با تلاش مردم و مسئولان اسکان موقت تقریبا انجام شده و بهتر است کمک‌ها به صورت نقدی و به سمت تلاش در جهت سکونت دائم زلزله‌زدگان متمرکز شود.

رضوی با بیان اینکه کمیته امداد استان متعهد به تامین مسکن تعدادی از زلزله‌زدگان شده افزود: از هم‌اکنون این میزان تعهد به شهرستان‌های مختلف استان ابلاغ شده و تاکید شده که برای رقمی بیش از رقم تعهد شده تلاش کنند.

وی با اذعان به اینکه تکیه بر قدرت و مشارکت مردم معجزه می‌کند اضافه کرد: تجربه ثابت کرده در سه- چهار دهه گذشته هر وقت به قدرت مردم و توان و ظرفیت آنها اعتماد شده توانستیم موفق عمل کنیم.

مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان سمنان با اشاره به اعلام شماره حساب‌های مختلف از سوی برخی افراد با نادرست دانستن این شیوه گفت: این که عده‌ای برای جمع‌آوری کمک‌ها تلاش کنند امر پسندیده و خوبی است اما باید این کمک‌ها قاعده‌مند باشد و ذیل یک دستگاه مسئول انجام شود چرا که دستگاه‌ها براساس قانون ملزم به ارائه گزارش و پاسخگویی به مراجع مختلف قانونی هستند.

وی با بیان اینکه اصل مشارکت افراد و خصوصا افراد شناخته شده کار بسیار خوب و ارزشمندی است خاطرنشان کرد: در برخی خیریه های غیررسمی هم مشکلاتی وجود دارد چرا که ملزم به ارائه گزارش به دستگاه های نظارتی نیستند لذا برخی مسائل ممکن است در درازمدت به اعتماد مردم ضربه بزند از این رو قاعده مند شدن کمک ها می تواند به تقویت این روحیات ارزشمند نوعدوستانه در سطح کشور بیانجامد.

به گزارش ایسنا مدیرکل کمیته امداد در این جلسه گزارشی از فعالیت های این دستگاه حمایتی در استان ارائه داده که متعاقبا در ایسنا منتشر می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: