• سه شنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-5990-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مديرعامل شركت آب منطقه‌اي سمنان مطرح كرد؛

لزوم مديريت مصرف منابع آبي متناسب با كاهش بارندگي‌های استان سمنان

مديرعامل شركت آب منطقه‌اي سمنان با اشاره به كاهش بارندگي‌ها، گفت: با توجه به كمبود منابع آبي و كاهش شديد بارش ها، مديريت مصرف منابع آبي در همه بخش ها، خصوصاً بخش كشاورزي بسيار ضروري است.

به گزارش خبرنگار ايسنا، منطقه سمنان، ايرج حيدريان افزود:  پيش بيني مي شود در سال زراعي جاري كه از ابتداي مهرماه، آغاز شده است، با كاهش بارندگي مواجه باشيم، لذا با توجه به محدوديت منابع آبي، همه بخش ها از جمله، شرب، صنعت و خصوصاً كشاورزي بايد نسبت به مديريت مصرف منابع آبي اهتمام ويژه و جدي داشته باشند.

معاون عمراني استاندار سمنان نيز در اين جلسه با اشاره به طرح ايجاد گروه‌هاي هم آب و ايجاد تشكل هاي مردمي آب بران گفت: تشكل‌هاي آب بران هنوز در كشور اجرايي نشده است ولي دوستان در شركت تعاون روستايي و سازمان جهادكشاورزي استان سمنان دستورالعمل آن را تهيه كرده‌اند، اين طرح مي‌تواند در برخي نقاط استان سمنان، به عنوان پايلوت و براي اولين بار در كشور اجرايي شود.

مهدي زندوكيلي افزود: همه سازمان‌ها و ارگان‌هاي مرتبط بر لزوم حفاظت از منابع آب تأكيد دارند، اين طرح مي‌تواند در حفاظت از منابع آبي بسيار تأثيرگذار و مفيد باشد.

وي تأكيد كرد: اگر بستر فعاليت هاي پژوهشي در بخش هاي مختلف خشكسالي فراهم شود، مي‌توانيم از نتايج اين مطالعات استفاده خوبي شود، دستگاه‌ها و ارگان‌ها بايد اهتمام ويژه و جدي نسبت به گزارش هاي خشكسالي، تغيير اقليم و گرم شدن زمين و افزايش دماي هوا داشته باشند.

معاون عمراني استاندار سمنان خاطرنشان كرد: از نتايج اين مطالعات و طرح هاي تحقيقاتي و پژوهشي مي‌توان در اصلاح و تغيير الگوي كشت متناسب با اقليم موجود استفاده كرد، تغيير الگوي كشت، استفاده از روش‌هاي نوين آبياري و مديريت مصرف منابع آبي در حفاظت از منابع آبي نقش بسيار مهمي دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: