• سه شنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-5890-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان اعلام کرد:

تحویل و مقاوم‌سازی 277واحد مسکونی مددجویی در استان سمنان

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان از تحویل ۴۱ واحد مسکونی با اعتبار ۴۰۶ میلیون تومان در هفت ماهه نخست امسال به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان خبر داد.

  به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، سید جواد رضوی، با اشاره به اینکه علاوه بر تامین مسکن برای مددجویان تحت حمایت تعمیر و مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی باید اجرایی شود افزود: با توجه به زلزله اخیری که در غرب کشور رخ داد، تلاش کمیته امداد رسیدگی به بافت‌های فرسوده واحدهای مسکونی مددجویان با هدف پیشگیری از خسارت‌های احتمالی است.

 وی با بیان اینکه ۴۱ واحد مسکونی امسال به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان تحویل داده شد افزود: از این تعداد، ۳۷ واحد شهری با اعتبار ۳۸۶ میلیون تومان خریداری ‌شده و چهار واحد مسکونی ویژه مددجویان روستایی با اعتبار ۲۰ میلیون تومان ساخته‌ شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان یادآور شد: ۲۳۶ واحد مسکونی مددجویی در دو بخش شهری و روستایی این استان با اعتبار ۲۵۰ میلیون تومان در هفت‌ماهه نخست سال جاری تعمیر و مقاوم‌سازی شد.

رضوی با یادآوری اینکه  از ابتدای سال جاری تا کنون شش واحد مسکونی نیمه‌کارهمددجویی در بخش روستایی بااعتبار ۳۰ میلیون تومان تکمیل و تحویل مددجویان تحت حمایت این نهاد شد بیان کرد: علاوه بر حمایت‌های مستقیم کمیته امداد برای خرید، ساخت و مقاوم‌سازی از سرفصل‌های زکات، صدقه و کمک‌های مردمی استفاده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۱۶۴ واحد مسکونی شهری و ۳۷ واحد روستایی به مددجویان تحت حمایت استان سمنان تحویل داده شد افزود: پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری ۸۰ خانوار دیگر تحت حمایت کمیته امداد در این استان صاحب خانه شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: