• سه شنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-2791-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس کانون شوراهای اسلامی کار استان مطرح کرد:

قراردادهای موقت مهمترین معضل کارگران در استان سمنان

رییس کانون شوراهای اسلامی کار استان سمنان گفت: مهمترین دغدغه کارگران در این استان ؛ قراردادهای موقت است.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان مرادی در دیدار امروز استاندار سمنان با شماری از فعالان کارگری اظهار کرد: قراردادهای موقت به ابزاری در دست برخی از کارفرمایان برای اعمال فشار بر کارگران تبدیل شده است.

وی با تقدیر از توجه جدی استاندار به کارگران افزود: با حضور دکتر خباز در استان سمنان نگرش‌ها به کارگر و جامعه کارگری بهتر شده که جای تشکر دارد.

 رییس کانون شوراهای اسلامی کار استان سمنان عضو شورای اسلامی شهر درجزین به لزوم اجرای دقیق قانون اشاره و خاطرنشان کرد: اجرای تبصره یک و دو قانون کار باید به‌صورت جدی در دستور کار مسئولان استان قرار گیرد.

این فعال کارگری بر لزوم ایجاد شوراهای اسلامی کارگری تاکید کردو گفت: در واحدهای تولیدی بالای ۳۵ نفر باید شورای اسلامی کار تشکیل شود؛ اما متاسفانه این اقدام به‌صورت جدی پیگیری نشده است.

مرادی ادامه داد: در حال حاضر با تلاش استانداری و مسئولان استان تنها ۲۰ شورای اسلامی کار در استان و آن هم در شهرداری‌ها ایجاد شده است.

حبیب‌الله محقق دبیر خانه ی کارگر استان سمنان : نیز خواستار رسیدگی به امور کارگران در این استان شد و گفت: مصائب و مشکلات کارگران استان سمنان باید بیش از پیش مورد توجه مسئولان عالی استان قرار گیرد.

این عضو خانه کارگر استان سمنان با انتقاد از عدم پرداخت حقوق به موقع بخشی از کارگران افزود: باید به‌طور خاص فکری به حال حقوق های معوق کارگران شود.

دبیر خانه کارگر استان سمنان به بخشی از اقدامات خانه کارگر در این استان اشاره و اضافه کرد: انجام امور اداری و تشکیلاتی صنف کارگر، برگزاری کلاس های مختلف علمی و آموزشی ، برگزاری کلاس های نهضت سواد آموزی برای کارگران ، برگزاری اردوهای کارگری و... از جمله اقدامات تشکیلات خانه کارگر در استان سمنان است.

رستمیان عضو هیات اجرایی خانه کارگر استان سمنان نیز حقوق پایین را از مشکلات کارگران برشمرد و گفت: با یک میلیون تومان دستمزد کارگری نمی توان برای یک جامعه ی شاداب و پرنشاط برای کارگران برنامه‌ریزی کرد.

وی با بیان اینکه سهام عدالت کارگران از جمله درخواستهای جدی جامعه ی کارگری است خاطرنشان کرد: اگر به کارگران توجه جدی شود اقتصاد کشور به‌صورت خودکار به گردش در می‌آید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: