• سه شنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-2391-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار سمنان اعلام کرد:

افزودن پنل مجمع تشخیص مصلحت در افق1400 به همایش بزرگ فرصت‌های سرمایه‌گذاری

استاندار سمنان از افزودن پنل مجمع تشخیص مصلحت در افق1400 به همایش بزرگ فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران

خبر داد و گفت: جهت‌گیری همایش سرمایه‌گذاری چهار روزه این استان به سمت جذب سرمایه‌های خارجی است.

محمدرضا خباز در جمع خبرنگاران با اشاره به دیدارهای روز گذشته خود با مسئولان کشوری در خصوص آخرین هماهنگی‌های این همایش که با حضور 400 سرمایه‌گذار خارجی و داخلی از چهارم آذر به مدت چهار روز برگزار می‌شود اظهار کرد: قرار بود که این همایش در هشت پنل برگزار شود که با پیشنهاد مجمع تشخیص مصلحت نظام، پنل مجمع تشخیص مصلحت در افق 1400 به این همایش بزرگ اضافه شد و احتمال اینکه پنل‌های ارائه شده به 10 پنل نیز برسد وجود دارد.

وی با بیان اینکه مجمع تشخیص مصلحت نظام پیشنهاددهنده اختصاص یکی از پنل‌ها به این نهاد موثر شده تصریح کرد: این همایش در 9 پنل از سوی استان سمنان برنامه‌ریزی شده که یک پنل آن اختصاصی استان سمنان و یک پنل نیز ویژه مجمع تشخیص مصلحت نظام خواهد بود.

استاندار سمنان از مناطق ویژه به عنوان اولویت اول سرمایه‌گذاری‌ها در این همایش خبر داد و افزود: مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، پنل بانکی و بیمه‌ای، انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر، کشاورزی و صنایع وابسته، توریسم با اولویت توریسم سلامت، صنعت و معدن از دیگر پنل‌های پیش‌بینی شده برای همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری اقتصاد ایران است که طی چهار روز با حضور 100سرمایه‌گذار خارجی و 300سرمایه‌گذار داخلی به ابتکار استان سمنان برگزار می‌شود.

خباز از نهایی شدن برنامه‌های همایش خبر داد و گفت: در نشست اخیر در خصوص رئیس و محتوای هر پنل و همچنین مفاد ارائه شده در آنها مذاکره انجام شد و مقرر شد که در هر پنل دو ایرانی و دو خارجی به ایراد نظرات کارشناسانه خود بپردازد.

استاندار سمنان از دعوت استانداران سراسر کشور و اعلان فراخوان برای حضور مسوولان مناطق ویژه اقتصادی خبر داد و اضافه کرد: انتظار می‌رود دیگر استان‌ها از این فرصت ایجاد شده برای جذب سرمایه‌گذار بهره بگیرند.

خباز بااشاره به اینکه مسئول برگزاری این همایش استان سمنان است از مدیران استان خواست در چند روز باقیمانده تا این همایش بزرگ تمرکز خود را در هر چه با شکوه‌تر برگزار کردن این همایش بگذارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: