• یکشنبه ۲۱ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-2191-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

28 رشته قنات استان سمنان احیاء می‌شوند

مدیر آب‌وخاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از اجرای طرح احیا، مرمت و لایروبی قنوات استان سمنان با همکاری بسیج سازندگی این استان در سه شهرستان میامی، شاهرود و دامغان خبر داد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، حسین شاهینی اظهار کرد: در این طرح 28 رشته قنات به همت سازمان جهاد کشاورزی و بسیج سازندگی احیاء و مرمت می‌شود.

وی با بیان اینکه این نخستین بار است که با همکاری این دو دستگاه طرح احیاء و مرمت قنوات صورت می‌گیرد تصریح کرد: برای اجرای این طرح 50 درصد اعتبارات از سوی سازمان جهاد کشاورزی و 50 درصد نیز از سوی بسیج سازندگی تأمین می‌شود.

مدیر آب‌وخاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: اعتبار لازم برای اجرای این طرح یک میلیارد و 900 میلیون تومان است.

شاهینی به اهداف اجرای این طرح نیز اشاره کرد و گفت: هدف از مرمت و احیای قنوات استان سمنان افزایش دبی آب ، بهبود سطح زیر کشت، همچنین استحکام قنوات است.

مسئول قنوات سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان نیز گفت: طرح احیا، مرمت و لایروبی قنوات در مناطق محروم شهرستان‌های شاهرود، میامی و دامغان در حال انجام است.

سید رضا شعنی با بیان اینکه در این طرح 28 رشته قنات استان سمنان احیا و مرمت می‌شود به مناطق محل اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: احیای قنوات در شهرستان شاهرود و در مناطق خار توران و طرود در دهستان قهاب رستاق شهرستان دامغان و منطقه فرومد میامی در حال انجام است.

وی به میزان پیشرفت فیزیکی اجرای این طرح نیز اشاره کرد و گفت: تاکنون 35 تا 40 درصد این طرح انجام‌شده و است و مابقی نیز در حال انجام است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: