• شنبه ۲۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-3790-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کشف لاشه 22 خرگوش و پرنده وحشی از شکارچیان در بسطام شاهرود

رئیس حفاظت از محیط زیست شاهرود از کشف ۱۸ سر لاشه خرگوش و سه قطعه کبوتر چاهی و یک قطعه کبک از پنج شکارچی غیرمجاز در این شهرستان خبر داد

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان علی اکبر قربانلو با اشاره به دستگیری این شکارچیان غیرمجاز، اظهارکرد: طی کنترل و پایش مشترک نیروی انتظامی شهرستان میامی و یگان سیارحفاظت محیط زیست شهرستان شاهرود، در منطقه بسطام، پنج شکارچی غیر مجاز دستگیر و از آنها ۱۸ سر لاشه خرگوش وحشی، سه قطعه کبوتر چاهی و یک کبک کشف و ضبط شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شاهرود افزود: از این افراد سه سلاح ساچمه‌زنی به همراه تعداد زیادی ساچمه کشف و ضبط شد.

وی گفت: یکی از این افراد به دلیل اهل تسنن بودن، پروانه شکار محدود خرگوش را داشته اما سایر مجرمان به طور غیر قانونی در این واقعه حضور داشتند که این مقوله به سمع و نظر قاضی خواهد رسید.

قربانلو ضمن تقدیر از همکاری خوب نیروی انتظامی شهرستان میامی از دوستداران محیط زیست خواست هرگونه تخلف زیست محیطی  را   به اداره متبوع اطلاع دهند.

  رئیس حفاظت از محیط زیست شاهرود با بیان اینکه گزارش های مردمی به سرعت در دستور کار قرار می‌گیرد افزود: محیط زیست در برخورد با شکارچیان غیرقانونی جدی است و برابر قانون با متخلفین برخورد می‌شود.

وی از تشکیل پرونده‌ای در این ارتباط خبرداد و اضافه کرد: متهمین پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی شدند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: